Győri henger az Arénában

sd • 2020. szeptember 16., szerda •
Csak az első negyedóra hozott némi izgalmat, aztán magára öltötte az ETO az úthenger szerepét és végül 21 góllal nyert.

A mérkőzés második percében esett az első gól, ami Varga Nikolett nevéhez fűződött, majd rögtön utána Hansen révén egyenlített az ETO, aztán egy szombathelyi labdavesztést követően máris előnybe került a Győr. Váltakozva potyogtak a gólok, de sokáig nem tudott elszakadni az SZKKA-tól a világ egyik legjobb női kézilabda csapata, sőt a 11. percben ismét a Szombathely ment eggyel - 6:5 - Varga újabb remek megmozdulásával. 2 perccel később visszavette a vezetést az ETO és Oftedal találatával először ment 2-vel a kisalföldi sztárakakulat. Aztán jött újra Oftedal és 6:9-nél magához hívta csapatát Marosán György. Ha kissé döcögve is, de szépen lassan beindult a győri henger - a 20. percben már 8:14-et mutatott az eredményjelző, majd 3 perccel később már 10-et számoltak a vendégek az SZKKA-ra. Kiesett a játék ritmusából a Szombathely, a hazai gólínséget Varga törte meg - 9:20. A félidő végére 14 gólosra hízott a Győr előnye, 10:24-nél szussztantak a csapatok.
A folytatásban sem történt már semmi meglepetés, meg sem álltak a kisalföldiek a 20 gólos különbségig, sot az utolsó percben NZE-Minko góljával már 22:43 volt az állás. Ennyi lett a vége is, papírforma eredmény született az SZKKA és a győriek találkozóján. Folytatás hétvégén Debrecenben.