A kasszánál keseredik meg a csokinyuszi?

sklara. • 2012. április 04., szerda •
Húsvéti fogyasztóvédelmi ellenőrzés zajlik Szombathelyen (is) – próbavásárlásokat végeznek a szakemberek. Volt olyan üzlet, ahol egyetlen terméknél 1400 Ft-tal károsították meg a vásárlót.

 Ilyenkor elsősorban a reklámújságokban, szóróanyagokban megjelent nagyobb húsvéti akciók termékeit gyűjtik kosárba a Vas Megyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Felügyelőségének dolgozói – tudtuk meg Szilágyi Ildikótól. A felügyelőségvezető elmondta, hogy az elmúlt héten több olyan alkalommal is büntettek az ellenőreik, ahol az akciós termék ára nem annyi volt, amennyit a címkéjén, illetve a polcon feltüntettek. A pénztárnál természetesen nem kevesebbet, hanem többet kell fizetni ilyen esetben – a vevők javára szinte soha nem tévednek a kasszánál…

A kasszánál mi is így nézhetünk... :)

 

Csokinyuszi, tojás, zöldség, gyümölcs, hús. Ezek az élelmiszerek kerülnek leggyakrabban a húsvéti bevásárlók kosarába, így a felügyelőség emberei is ezeket pakolják be vizsgálatra. Van ugyan drágább termék is közöttük, ám – igazodva az emberek vásárlói szokásaihoz – elsősorban az akciós holmikra specializálódtak most a próbát végző szakemberek. Az ellenőrök a tételesen kiadott bizonylat (blokk) kiadása után fedik fel magukat. Ugyanis rendszerint a kasszánál történik a hiba.

Például az elmúlt héten egy 50%-os leárazásnál a teljes összeget számolta fel a pénztáros, pechjére a próbavásárló ellenőr bukszája bánta volna a tévedést… Ez 1400 forintot vett volna ki az ember zsebéből. (Még egyszer: ebben az esetben mindössze egyetlen termékről van szó!) 

 

 

 Vonalkód nélkül olyan édesek! (Forrás: praxis.blog.hu)

Nemcsak a kisebb boltokban, hanem a nagyobb üzletekben is sok hibát találnak a fogyasztóvédelem szakemberei. A hiper-szuper marketekben jól kidolgozott szisztéma van arra, hogy a tömérdek áru közül hogyan különböztessék meg az éppen akciós, olcsóbb termékeket, ám még így is gyakran akad olyan, hogy elfelejtenek lecserélni egy-egy árcímkét. A pénzünkre senki nem vigyáz helyettünk, a kasszánál tehát a Kedves Vásárlónak mindig tudatosan figyelnie kell, hogy miért mennyit fizet – vagy ráfizet…!

 

közösség

további frisss

lap tetejére