Vége a góliszonynak: Haladás – Pápa 2-0

szróbert-HCs • 2014. október 06., hétfő •
Az őszi szezon életbevágónak fontos meccsének nevezte Artner Tamás a vasárnap esti, Lombard-Pápa elleni összecsapást. A siker aztán sem a közönségen, sem a játékosokon nem múlott, a Haladás magabiztos játékkal megérdemelt győzelmet aratott. A Haladás csapatként működött, Rocchi parádés, Gyurján szép gólt szerzett, ezzel talán vége is a szombathelyi gólínségnek.

Haladás – Pápa 2-0 (1-0)
Szombathely, 2240 néző
Haladás: Rózsa – Schimmer, Devecseri, Fehér Z., Katona M. – Gaál B. (Gyurján 61’), Jagodics, Iszlai, Nagy O. (Szakály 71’) – Radó (Németh M. 87’), Rocchi

Pápa: Szűcs – Csizmadia, Jagodics, Bogunovics, Frizoni – Coroian (Zulevs 46’), Tóth G., Nagy T. (Faggyas 74’) Sluka – Kenesei, Popin (Waltner 61’)

A meccs előtt a 250. NB I-es mérkőzését az előző fordulóban ünnepelt Fehér Zoltánt köszöntötték a Haladás vezetői.
10’ – Jobban kezdett a Hali. Ebben a minutumban egy Radó-Rocchi akció végén Szűcs mentett szögletre
15’ – Katona M. lepte meg majdnem a pápai kapust, miután éles szögből nem beadta, hanem kapura lőtte a labdát. Szűcs bravúrral tolta sarokra a játékszert.
31’ – Fantasztikus gól, vezetünk! Jagodics tért ölelő átadása után Rocchi mellel megszelídítette, majd ballal óriási erővel bevágta a lasztit, 1-0!!!
35’ – Rocchi most lesről szerzett gólt, zúg a Hajrá Hali!
A szünetben nem volt csere a mieinknél.
48’ – A második félidőt viszont a pápaiak kezdték hatékonyabban. Egy szöglet után Bogunovic alig lőtt mellé.
53’ – Most Kenesei ve3szélyeztetett, de Rózdsa a helyén állt.
59’ – Radó szabadrúgása után Fehér Z. még hozzáért, így lett igazán veszélyes a labda, de Szűcs mentett.
76’ – Mesteri akció végén Radó lapos lövését tolta bravúrral szögletre Szűcs
80’ -  A levegő lehűlt, a játék leült. Méghozzá nagyon, a mieink jó lenne, ha még egy gólt szeretnének.
83’ – És igen, csak minden kívánságom így teljesülne! Pápai védelmi hiba után Radó beadását követően Gyurján pókhálózta le a felső sarkot, 2-0!!!
90’+ 3’ – Vége a meccsnek, zúgott a szép volt fiúk! A haladás magabiztos győzelmet aratott és fél év elteltével újra egynél több gólt rúgott a szombathelyi csapat egy bajnoki meccsen.

Artner Tamás: Ma már igazi csapatként működtünk, Rocchi és Radó révén igazi támadójátékot produkáltunk.
Kovács László: kreatívabb és jobb volt a Hali, megérdemelten győzött a hazai csapat.