Tovább tart a gólképtelenség: Haladás - MTK 0-3

szróbert-HCs • 2014. november 09., vasárnap •
Gólt, gólokat várt vasárnapi, MTK elleni bajnoki meccs előtt Szentes Lázár. Ennek ellenére a fővárosiak már a 4. percben vezetést szereztek, majd a 85. és a 87. percben is betaláltak, s ezzel megszakították azt a számukra csúfos sorozatot, melyre az volt a jellemző, hogy a két csapat legutóbbi tíz összecsapásából csak egyet nyertek meg. Továbbra is nagy a baj tehát a szombathelyieknél, hiszen miután a zöld-fehér játékosok ez alkalommal sem tudtak gólt lőni, maradtak a bajnokság kieső, 16. helyén.

Haladás – MTK 0-3 (0-1)

Szombathely, 1300 néző
Haladás: Rózsa – Schimmer, Dvorschák, Fehér Z., Devecseri (Zamostny 78’) – Gaál, Iszlai, Kopunek, Halmosi (Gyurján B. 64’) - Radó, Rocchi

MTK: Hegedűs – Poór, Kelemen, Kálnoki-Kis, Hidvégi – Pölöskei, Vass Á., Kanta – Vass P. (Bese 46’), Torghelle (Hajdú 85’), Hrepka

1’ – A Haladás indította útjára a labdát.
4’ – Vezet az MTK! Pölöskei távoli bombáját még a kapufa mentette, ám Hrepka fejese az alsó sarokban kötött ki, 0-1.
8’ – Óriási védelmi hiba után Kanta léphetett ki, de mellé lőtt.
10’ – Rocchi szépíthetett volna, ám ez a labda is mellé pattant.
21’ – Gaál vezette fel a labdát, majd Halmosi távoli lövését védte a vendégek kapusa.
22’ – Egy szerencsés szituáció után Fehér az alapvonalig vezethette a labdát, de ahelyett, hogy keményen meglőtte volna a játékszert, beadta, persze, hogy nem lett belőle semmi.
23’ – A következő Hali támadásnál a nézőtérre rúgott labdát az egyik szurkoló visszafejelte, nagy taps volt a jutalma.
28’ – Szorongat a Haladás. Rocchi estében lőtt a kapura, ám Hegedűs nagy bravúrra kiütötte.
34’ – Torghelle 20 méteres lövése alig szállt fölé.
41’ – Schimmer távoli lökete szállt fölé.
42’ – Gaál szerezte meg ügyesen a labdát a tizenhatosnál, majd azonnal lőtt, Hegedűs szögletre mentett.
A szünetben az MTK cserélt egyet.
55’ – Langyos mezőnyjáték zajlik, az első félidőhöz képest leült a meccs.
69’ – Egy szöglet után Dvorschák fejelt mellé.
75’ – Egyre türelmetlenebb a hazai publikum. ,,Hol a csapatunk?” – kérdezik. Hihetetlen gyenge a hazai támadások hatékonysága.
78’ – A szegény embert az ág is húzza. Előbb Halmosi vádli sérülése újult ki, most pedig Devecseri sérült meg.
81’ – Radó szép cselekkel húzott el, középre adását azonban Hegedűs felszedte Rocchi elől.
85’ – Eldőlt a meccs! Szöglet után egy lepattanó labdába szinte belebotlott Torghelle, de ez is gól ért, 0-2.
87’ – Újabb fővárosi gól született, Bese lapos lövése talált utat a hazai hálóba, 0-3.

90’ + 2’ – Vége a meccsnek, 0-3 a vége, joggal tüntet a közönség.

A meccs utáni sajtótájékoztatón a frisss.hu-nak nyilatkozó Szentes Lázár elmondta, hogy noha az első félidőben akadtak helyzetek, ám a 65. perc környékétől lelkileg feladta a csapat, így sajnálatos módon tovább tart a gólképtelenség.