Tízévesek jégkorongcsatája

Szita Róbert - Bodorkós Máté • 2017. február 11., szombat •
A házigazda szombathelyi pingvinek mellett az ajkai óriások is kettő, míg a soproni jégtörők egy csapattal képviseltették magukat. A Műjégpályán jártunk.

Németh Zsolt versenybíró érdeklődésünkre elmondta, hogy a szombati ötcsapatos torna fontos része a Magyar Jégkorong Szövetség által az U10-es mini korosztály számára kiírt kötelező versenynek.

A futóóra a 2x12 perces meccseket rögzítette, és a két héttel korábbi U8-as bajnokság mérkőzéseihez hasonlóan itt sem jegyezték az eredményeket. Percenkénti sorcserék, kisebb, nagyobb botlások és elcsúszások, valamint hatalmas és elkerülhető gólok tették izgalmassá az összecsapásokat.

A Szombathelyi Pingvinek februárban már nem szerepel hazai műjégpályán, hanem a soproni, az ajkai és a budapesti vendégszereplések jönnek számításba.