Szoros győzelem az Arénában: Falco - Sopron 80-75

Szita Róbert helyszíni tudósítása - Fotó: Tóth Arnold • 2016. április 02., szombat •
A hazaiak a nyolcadik helyen várták a hatodik pozícióban lévő vendégeket. Kálmán László csapatára nagyon nehéz meccs várt, de itthon csak a győzelmet tartották előzetesen is elfogadható eredménynek. Sikerült, a frisss.hu ÉLŐben közvetített.

Falco KC Szombathely - Sopron KC 80-75 (15-21, 20-18, 25-22, 20-14)
Aréna Savaria, 1500 néző
V.: Hegedűs T., Gorka Sz., Hervay T. (Bukta B.)

4. negyed: Lekli duplájával 62-61-re átvette a vezetést a sárga-fekete csapat. Burgess triplával már 67-61! Feltámadt a Sopron, 71-69. Jön a visszaszámlálás: 4 perccel a vége előtt Relphorde duplával 73-69. 3 perccel a dudaszó előtt 73-71, ekkor újra időt kért Kálmán László.  Wright dupla, 2 perccel a vége előtt 75-72. Már csak 1 minutum van hátra, amikor Burgess dupla és büntető után 78-72 ide! A végén már magabiztosan tartotta előnyét a Falco, 80-75 lett a vége. Szép volt, fiúk!

3. negyed: Thomas duplájával kezdődött a negyed, aztán nagyon sok hiba mindkét oldalon, 42-49. Miután a vendégek tartják előnyüket, Thomas triplájával zárkózott 50-53-ra a Falco. Relphorde duplája után, 54-56-ois állásnál kért időt a Sopron. Szoros nagyon a meccs, de ez a negyed is megvan 25-22-re. Az állás 60-61.

2. negyed: a Falco jól kezdte ezt a begyedet, Lekli büntetőivel 22-.22-nél kiegyenlített a sárga-fekete csapat, azonnal időt kértek a vendégek. Relphorde zsákolása és Lekli szerencsés duplája nyomán már 26-22 ide! Aztán nagyot fordult a kocka, pillanatok alatt szerezte vissza, sőt, meg is toldotta 1. negyed utáni 6 pontos fölényét a Sopron, 30-39. A végén összeszedte magát egy kicsit a hazai csapat, így 35-39-cel vonultak pihenőre a csapatok.

1. negyed: a feldobás után a soproniaké volt a labda és az első kosár is az övék, Dénes dupla, 0-2. Az első 2 percben még pontot sem dobtak a hazaiak, így 0-6-nál időt kért Kálmán László. Az első hazai dupla Ryan Wright nevéhez fűződik, 2-6. Öt perc elteltével sem tért magához a Falco, 4-8. Nagyon nem mennek a kibnti kosarak, végre Váradi is betalál, 8-11. Bognár triplája nagyon kellett, de rögtön utána elhúzott a Sopron, 11-16. A negyed végén is stabilan vezetnek a soproniak, 15-21.

Falco: Thomas - Váradi - Burgess - Relphorde - Wright.

Sopron: Rujják - Tiggs - Takács - Dénes - Taylor.

17.55 - Már zajlik a csapatok bemutatása, már ne menjenek messzire, itt vannak a kezdők!

Az esélyek latolgatására ezúttal a csapatkapitányt, Váradi Benedeket kértük fel, ezt ITT már elolvashatták.

17.45 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.