Szorongatott, de a végén (el)fáradt az Olaj: Falco - Szolnoki Olaj 77-71

SzR - Fotó: Bodorkós Máté • 2017. április 19., szerda •
Újabb rangadón bizonyították be a sárga-feketék, hogy bevehetetlen a hazai aréna.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olaj KK 77–71

(16–18, 21–19, 18–11, 22–23)
Szombathely, Aréna Savaria, 2600 néző
V.: Papp P., Farkas G., Söjtöry T. (Páli K.)

Falco: GOVENS 19/9, Kovács P. -, VÁRADI 9/3, Pustahvar 7/3, Zigeranovic 8. Csere: Bognár -, MEDFORD 20/12, TÓTH N. 9, Barham -, Simon 3/3.

Szolnok: Pavlicevic 10/3, VOJVODA 16/6, Popovic -, Eilingsfeld -, ANDRIC 10. Csere: BORISZOV 12/6, Wittmann 9/3, Barnies 6, Tóth Á. 8.

Kipontozódott: Tóth N. (40. perc), ill. Tóth Á. (35. perc), Andric (36. perc).

Ez a meccs is összejött, továbbra is verhetetlen a Falco haazi környezetben. Ezzel már a 3. helyen áll a csapat. A kiváló szórakozáshoz hozzájárultak a Szombathelyi Kötélugró Klub kiválóságai, Bánhegyi Attila és Füle Magdolna tehetséges tanítványai is.

4. negyed: a szolnokiak 3 pontosával indult  anegyed, d enagyon fegyeelmezetten játszik a Falco és azonnal javítanak Váradiék, 60-54. Medford triplával 63-56. Vojvoda triplával nagyon szoros lett, 64-63. Még 5 perc...Időkérés, amikor még 4 perc a hátralévő idő, az állás 66-63.

3 perc - 68-65

2 perc - 70-65

1 perc - 72-67

10 másodperccel a vége előtt még egy időkérés, 77-71, ez a meccs (is) a Falcóé!

3. negyed: hazai duplával és triplával indul a második félidő, 42-37. Visszajött az Olaj, majd Medford büntetői jöttek, 44-42. Továbbr is szoros, de kicsit jobb a Falco, 49-44. Medford már 15 pontos, jól jöttek a kosarai, ha szűken is, de ez a negyed is megvan, 55-48.

2. negyed: a két csapat továbbra is fej-fej mellett halad, Govens büntetői és egy szolnoki kosár zárja a félidőt, 37-37.

1. negyed: a feldobás után miénk volt a labda, de az első kosár a vendégeké, Andric a szerzője, de nem sokáig, mert govens triplája már zat jelenti, hogy 5-2 a Falco javára.

Aztán a többiek mellett Vojvoda pontjainak is köszönhetően 5-10-re elhúzott az Olaj, amire csak a negyed közepén tudott válaszolni Zigeranovic 2 duplával, 9-10. A negyed vége is szoros maradt, az utolsó másodpercekben Pustahvar dobta az utolsó pontokat, 16-18.

A Falco kezdője: Váradi - Kovács P., Govens, Pustahvar, Zigeranovic.

A tét, hogy a felsőházi középszakaszban is megőrizze hibátlan hazai sorozatát a Falco. A meccs előtti Váradi Benedek-féle várakozásról ITT már olvashattak, most jöjjön a kosármeccs!

A Falco kerete: Simon, Váradi, Hódi, Tóth N., Bognár, Zigeranovic, Pustahvar, Govens, Barham, Medford. Kovács P.

Február elején 87-79-re győztek Szombathelyen a sárga-feketék.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.