Racketlon: Sákovics Péter aranyos évnyitója

SzR • 2015. január 10., szombat •
Az év első Racketlon World Tour versenyét 16 ország részvételével Bécsben rendezték. Sákovics Péter a tavalyi nagyszerű formáját átmentve magabiztosan nyerte az 50 év feletti szeniorok egyéni versenyét.

A négy közé jutásért egy Finn játékossal Pennanennel mérkőzött Sákovics és tenisz nélkül +32 (21-7,23-21,21-5) nyert. Az elődöntőben sem változott a helyzet, mivel az osztrák Tesar sem jutott el a teniszig / +42 (21-421-421-13) /.
A döntőt az osztrákok kétszeres világbajnokával, Michael Karácsonyival vívta Sákovics Péter. A nagy érdeklődéssel várt döntőben Sákovics gyorsan egyértelművé tette, hogy nem lesz hazai siker. Már asztaliteniszben magabiztos győzelmet aratott a szombathelyi racketlonos, amit tollaslabdában és fallabdában is megismételt és így az egész tornát úgy nyerte meg, hogy egyszer sem kellett teniszütőt fognia!

Peter Sákovics [1]    +34 (21-6,21-13,21-10)
Michael Karácsonyi [

Sákovics Péter Nándori Leventével az oldalán a szenior páros versenyt is megnyerte. Az elődöntőben egy osztrák párost győztek le tenisz nélkül / +27 (21-14,21-12,21-10) /.