Ötödik meccs lesz, irány Székesfehérvár: Falco - Alba 82-69

Szita Róbert és Bodorkós Máté helyszíni tdósítása • 2017. június 16., péntek •
Ma győzni kellett, hogy csak vasárnap dőlhessen el a bajnoki cím sorsa. És a Falco naná, hogy győzött. Jöhet az ötödik meccs!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Alba Fehérvár 82–69

(23–14, 17–16, 19–17, 23–22)
Szombathely, Aréna Savaria, 3000 néző
V.: Benczur T., Győrffy P. A., Söjtöry T. (Gincsai J.)

Falco: Govens 13/3, Váradi 18/3, Barham 17/9, Pustahvar 5/3, Tóth N. 11/3. Csere: Zigeranovic 3, Kovács P. -, Medford 15/6.

Alba: Taylor 2, Mohammed 6, Shepard 14/3, Lóránt 9/3, Keller Á. 6. Csere: Edwards 10, Farr 13/3, Markovics 4, Keller I. 3/3.

Irány Székesfehérvár!

Valamennyi negyedet nyerte a Falco, ezzel a párharc állása: 2-2.

4. negyed:

10' - Medford-tripla zárásként, 82-69.

9' - Úgy néz ki ötödik meccs lesz, de azért odafigyelni, Shepard-tripla, 77-67.

8' - Gooooovens és a triiiiipla, majd újabb MVP-pontok, 77-62.

7' - óriási küzdelem, de semmi gond, Zigeranovic büntetőből eredményes, majd Taylor és Keller is betalál, 72-62.

6' - Váradinak ütött oda Lóránt, ami után jöttek a pontok és persze az ismert rigmusok, 71-58.

5' - Lóránt-pontok újra, aztán Medford ponteső, 69-58.

4' - Tóth Norbi, majd Lóránt-dupla, 66-56.

3' - Farr-tripla, Barham-dupla, 64-54.

2' - Ebben a percben aztán egyik csapat sem szerzett pontot.

1' - Dobóverseny: fehérvári-dupla, majd Barham-tripla és farr-pontok, 62-51.

Jöjjön az utolsó felvonás!

3. negyed:

10' - Farr-pontok büntetőből, majd Taylor ugyanezt már nem tudja végrehajtani, az utolsó támadás a miénk, Medfordnak odaüt Mohammed, jönnek a büntik. Medford nem tud hibázni, 59-47.

9' - Összejön az 5. fehérvári fault, Váradi dobhat, és nemcsak dob, talál is, 57 -45.

8' - Tóth Norbi-tripla, és Dzunics időkérés, 55-43. Edwards-dupla, így 55-45.

7' - Govens-ziccer, aztán Edwards büntetőzik, 52-43.

6' - Megint Shepard, majd Lester Medford, 50-42.

5' - Tóth Norbert pontjai, Shepard lendült bele nagyon, 48-40.

4' - Taylor-techniaki után Barham-pontok, 46-37.

3' - Váradi-dupla, 44-37.

2' - Nagyon bekzed az Alba, Shepard-dupla, majd Tóth Norbi is betalál, Shepard-büntetőkkel 42-37.

1' - Lóránt-triplával indul a 2. félidő, 40-33.

Szünet. Váradi 12 pontos, Barham pedig 10, az ellenfélnél Keller Á. 6 pontnál tart.

2. negyed:

10' - Pustahvar-tripla, a végén Váradi-pöcizés, 40-30.

9' - Megint Keller, 35-29.

8' - Keller-zsákolás, 35-27.

7' - Lóránt első pontjai, majd Váradi-tripla, 35-25. Aztán Alba-időkérés egy kis feszültségoldóként.

6' - Srecko mester kért időt, majd Edwards-pontok, 32-23.

5' - Medford-parádé, 32-21.

4' - Medford-, majd keller-tripla, 30-21.

3' - Zigeranovic-dupla, 27-18.

2' - Pustahvar-dupla, majd markovic-pontok, 25-18.

1' - megint vendégkosárral indul a negyed, 23-16.

1. negyed:

10' - Govens-duplával ér véget az 1. negyed, meggyőző hazai fölény, 23-14.

9' - Mohammed-, majd Farr-dupla, 21-14.

8' - nem változott az állás.

7' - Barham sziporkázik, már 10 pontos, Farr zsákol, 21-8.

6' - Govens is betalál, 16-6.

5' - Váradi-dupla és a különbség már tíz: 14-4.

4' - Barham-tripla, majd Váradi is bemutatja ugyanezt, 12-4. Dzunics időt kér.

3' - Váradi-dupla + 1 büntető, majd Edwards-dupla, 7-4.

2' - Barham-pontok, 4-2.

1' - a fehérváriaké a labda a feldobást követően, Kelleré az első kosár, majd Tóth Norbi válaszol, 2-2.

18.01 - óriási hangulatban, a Himnusz Danics Dórával történő közös eléneklése után, telt ház előtt kezdődik a döntő párharc 4. meccse!

17.59 - A Falco kezdője: Váradi - Govens, Barham,  Pustahvar, Tóth N.. a hatodik játékos a szombathelyi közönség!

A meccs előtti várakozásokról ITT már olvashattak, most jöjjön a kosármeccs!

vára, a szombathelyi csapat korábbi hibátlan hazai sorozatát az Alba szakította meg, ma viszont ezt nem szabad hagyni.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.