Őrületes meccsen, hihetetlen győzelem: Körmend - Falco 78-81

SzR - Fotó: Tóth Arnold • 2017. május 27., szombat •
A két vasi gigász megint óriásit csatázott, ez már az elődöntős párharc 2. meccse volt. Nem tudott visszavágni a Körmend, tovább növelte előnyét a Falco!

Egis Körmend - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 78-81 (21-14, 19-28, 24-16, 14-23 )

Elődöntő, 2. mérkőzés

Körmendi Városi Sportcsarnok, 2002 néző
V: Kapitány G., Győrffy P., Frányó P. (Faidt M.)

Körmend: Gibbs 14/6, Smith 16/6, Ferencz 6/3, Kromah 21/3, Allen 14/3, Csere: Csorvási ,- Petty 7, Németh -.

Falco: Govens 16/6, Váradi 8/6, Barham 7, Pustahvar 20/12, Tóth N. 8 Csere: Zigeranovic 6, Medford 16/6, Bognár -.

Kipontozódott: Govens (37.) , Barham (40.)

A három győzelemig tartó párharc állása: Falco-Körmend 2-0.

VÉGE! 2-0 a Falco javára!!!

4. negyed: a negyed jól indul a Falcónak, Govens triplák, majd Tóth N. dupla, 67-66. Igen szoros a meccs azonnal időt kért Potocnik. Govens a vége előtt 2 perccel összeszedte 5. hibáját is. Hihetetlen szoros a meccs, a vége előtt pár másodperccel 78-81. Sorban jönnek a faultok.

3. negyed: az első percekben egyetlen pont sem esett, majd a 3. perc elején büntetőből egalizálta a hazai csapat, 42-42. Könnyű kosarakkal vezet a Körmend, 50-46. Nagyon elkapta most a fonalat a Körmend, minden bemegy nekik, Kromah nem tud hibázni 60-49. Hamar visszajött a Falco, 60-56. Pustahvar újra belejött, de a negyed végén sajnos szándékos faultot fújtak ellene, így újra a hazaiaknál az előny, 64-58. Újra vezet A Falco, Govens 16 pontnál jár, 70-71. Pustahvar triplával 72-74.

2. negyed: az első pont büntetőből a körmendieké, aztán a ,,legkisebb" Medford zsákol, majd Pustahvar tripla, 24-29-re zárkózik a Falco. Hiába dobja hármasával a pontokat Pustahvar, a Körmend sem tud tudja elhibázni a duplákat, 34-26. Sokat cserél a Falco mestere, így próbál zárkózi a szombathelyi csapat. Barham játszik most jól, 36-33. Govens, majd Pustahvar pontjaival először vezet a Falco, 39-40!!!

1. negyed: a hazaiaké a labda a feldobás után, az első pontokat is ők jegyzik büntetőből, de Pustahvar azonnal egyenlít, aztán hazai tripla, 5-2. Zigeranovic is feliratkozik a pontszerzők közé, 7-6. Petty tripla után 13-6-nál kért időt Sekulovic mester. Ellépett a hazai gárda, őrületes a hangulat. 21-14 az állás az 1. negyed után.

17.59 - A Falco kezdője: Váradi - Govens, Barham,  Pustahvar, Tóth N.

A meccs előtti Váradi Benedek- és Tóth Norbert-féle várakozásról IDEkattintva már olvashattak, most jöjjön a kosármeccs! Perl Zoltán a nézőtéren figyeli az eseményeket, lehet, hogy hamarosan már újra sárga-fekete mezben látjuk majd?!

A Falco kerete: Simon, Váradi, Hódi, Tóth N., Bognár, Zigeranovic, Pustahvar, Govens, Barham, Medford. Kovács P.

Az elődöntő 1. meccséről ITT tudósítottunk.

Mindkét csapat védi a saját várát a másik ellen, a Falco pedig még mindig hibátlan hazai környezetben, a párharc állása 1-0 a sárga-feketéknek.

17.55 - Jó estét és kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.