Óriási küzdelmet és hazai győzelmet hozott az örökrangadó: Körmend - Falco 102-86

Szita Róbert helyszíni tudósítása - Fotó: Bodorkós Máté és Tóth Arnold • 2017. április 13., csütörtök •
Vasi klasszikussal folytatódott a felsőházi középszakasz, melyen mindvégig a Körmend akarata érvényesült. A meccs óriási küzdelmet és 100 pont feletti hazai teljesítményt hozott.

Körmend - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 102-86

(30-18, 30-17, 17-23, 25-28)
Körmend, Városi Sportcsarnok, 2002 néző
V: Földházi T., Hegedűs T., Tőzsér D. (Bodrogváry I.)

Körmend: Petty 10/6, Kromah 19/12, Ferencz 8/6, Allen 13, Csorvási 8 Csere: Smith 19/6, Gibbs 19/9, Németh 6/6, Oroszi -.

Falco: Medford 9, Govens 27/12 ,Váradi 11/9 Bognár –, Zsigeranovics 13 Csere: Pustahvar 17/6, Tóth 2, Barham 2, Kovács 2, Simon 3.

Kipontozódott: Csorvási (37.)

4. negyed: a hazaiak beindultak, de Medford farag a hátrányon, 84-63. Jobban játszik megint a Körmend, a Falco kapaszkodik, de a meccs eldőlt, a különbség még kérdéses. 1 perccel a vége előtt összejött a 100 pont is a hazaiaknak, akik végig vezetve megérdemelten nyertek.

3. negyed: Pustahvar triplával indul a második félidő. Nagyon bekezdett a Falco, 62-45-nél a hazaiak kértek időt. Feltámadt a piros-fekete csapat, de jól dobnak most a szombathelyiek is, 71-55. Ez a negyed egyértelműen a sárga-feketéké volt, de még így is nagyon távoli a Körmenmd, 77-58.

2. negyed: az első kosarat Barham jegyzi, 30-20. Hiába, ugyanis nqgyon megy a hazai dobógépeknek, szinte nem s tudnak hibázni, ha a 3 pontosokat nézzük. 40-22-nél kénytelen újra időt kérni a szombathelyi mester. Jobb a Körmend, a szünetben 60-35.

1. negyed: a hazaiaké a labda és az első pontok is, Csorvási termeli a pontokat, Sekulovic mester 3 perc után, 8-0-nál már időt is kért.  Zigeranovic szerezte az első sárga-fekete pontokat, de azonnal jött rá a tripla, 15-2. Lassan kezd magához térni a Falco, de a hazaiak is nagyon jól dobnak, 30-18 a játékrész vége.

A Falco a Medford - Váradi, Govens, Bognár - Zigeranovic kezdőötössel lép parkettre.

A meccs előtt az 1987. április 12-i bajnokcsapat tagjait, mint ismeretes a Körmend együttese volt 30 évvel ezelőtt az első vidéki csapat, amely kosárlabda-bajnokságot tudott nyerni. .

A meccs előtti esélylatolgatást ezúttal a klub honlapjáról vettük át, ÍME!

17.55 - Jó estét és kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak!