Nem sikerült a Haladás kézilabdázóinak megcsípni a Mohácsot

Frisss - fotó: Bodorkós Máté • 2017. február 12., vasárnap •
A tavaszi szezon első mérkőzése a játékvezetői hibákról szólt.

Egy hosszabb téli szünetet követően ismét pályára léptek a Haladás női kézilabdázói. Az NB1/B. tavaszi szezonjának első mérkőzésén a 9. helyen álló zöld-fehérek ellenfele a Mohács gárdája volt. A két friss igazolással Szabó Jankával és Kaposvári Anitával a soraiban játszott a Hali, de kicsit akadozott a gépezet. A vendég Mohács gárdája a szombathelyiek minden hibáját könyörtelenül kihasználták, leginkább beállós poszton okoztak megoldhatatlan problémát a hazai védelemnek. Egy kisebb góltalansági időszakot leszámítva kiegyenlített 30 percet láthatott a közönség. (14-18)

Szabó Janka jó játékkal hálálta meg a bizalmat

A második játékrészt a hazaiak kezdték jobban, Hegedűs látványos góljának tapsolhatott a közönség. Ezt követően a játékvezetők léptek elő főszereplővé. Több megkérdőjelezhető döntést fújtak, amelyet a lelátón helyet foglaló szép számú szurkolók csoportja elég szenvedélyesen kértek számon a sípmestereken. Hiába érte utol ellenfelét a Hali a félidő közepén, a fáradó hazai gárda erejéből nem maradt már elegendő a fordításhoz. A hajrában pedig háromszor sujtották a szombathelyieket kettő perces kiállítással, így a végére nőtt a különbség is a csapatok között.