Nehezen és szorosan: Falco - Kaposvár 78-76

SzR - Fotó: Bodorkós Máté • 2017. május 16., kedd •
A párharc 3. meccsét végig rendkívül szoros küzdelemben, de megnyerték a szombathelyiek, így pénteken véget érhet a Falco-Kaposvár negyeddöntő. A sárga-feketék tovább őrzik a hazai arénát.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Kaposvári KK 78–76

(13–19, 21–10, 18–22, 26–25)

Szombathely, Aréna Savaria, 2400 néző
V.: Papp P., Jakab L., Balogh Gy. (Hartyáni Zs.)

Falco: Govens 23/9, Váradi 13/9, Barham 9/3, Pustahvar -, Tóth N. 4. Csere: Zigeranovic 14, Medford 15/6, Bognár -.

Kaposvár: Wisseh 7, Fodor 11/9, Frazier 9/3, Cooke 14/6, Hendlein 11/3. Csere: Simms 16, Baki 8/6, Papp -.

Kipontozódott: Fodor (40. perc).

4. negyed: Vége, 78-76!!! A párharc állása: 2-1! Folytatás péntek este, Kaposvárott.

Már csak 1 perc: 73-68!

2 perc: 71-67!

3 perccel a vége előtt Govens dobott triplát, 69-63.

4 perc a hátralvő játékidő: Barham kosár, 66-63.

5 perc van vissza: 64-63!!!

6 perccel a vége előtt 64-60, Zigeranovic volt eredményes.

8 perc van hátra a meccsből, 58-56. Govens tripla után 61-58, az irányító 18 pontos.

3. negyed: ebben a játékrészben fej-fej mellett haladtak a csapatok, amikor a Falco elhúzott, akkor a kaposváraiak azonnal visszakapaszkodtak, 52-51!

2. negyed: Medford pontjaival araszolt feljebb a Falco, 16-19. Fordult a kocka, Govens pontjaival már vezet is a Falco, 20-19, az amerikai 6 pontnál jár. Ebben a negyedben 3 perc alatt 1 pontot sem szereztek a vendégek, holtpont ott, vezetés itt. magához tért a Kaposvár, Cooke tripla, 23-23. Tóth Norbert első kosara után 29-27, majd a vendégek válasza után Megford tripla és Váradi dupla, 34-29. Magabiztos vezetéssel mehet szünetre a Falco.

1. negyed: a feldobás után a miénk a labda és az első kosár is, 2-0! Aztán felválta estek a kosaraok, 9-9. Ezután ellépett a vendégcsapat, 9-14. A hazai mester türelme eddig tartott, Srecko Sekulovic időt kért 9-16-nál. Jobban kezdtek a kaposváriak, az első negyed végén ott az előny, 13-19.

Hajrá, fiúk!

A Falco kezdője: Váradi - Govens, Barham, Pustahvar, Tóth N.

A tét, hogy jól rajtoljon és tovább őrizze a hazai arénát a Falco. A meccs előtti Váradi Benedek-féle várakozásról a klub honapján olvashattak, most jöjjön a kosármeccs!

A Falco kerete: Simon, Váradi, Tóth N., Bognár, Zigeranovic, Pustahvar, Govens, Barham, Medford. Kovács P., Hódi, Kovács B.

A vendégek kerete: Papp, Frazier, Hock, Fodor, Cooke, Hendlein, Simms, Baki, Grebenár, Wisseh

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.