Minimális vereség: DVSC – Haladás 1-0

szróbert • 2014. augusztus 25., hétfő •
Az NB I 5. fordulójának záró mérkőzése, a DVSC–Haladás találkozó volt. A Debrecennek a Haladás ellen mindenképpen győznie kellett, mert különben nagyon lemaradt volna az élbolytól., a haladásnak is kellett volna legalább egy pont. Az immár Tommaso Rocchit is a keretében tudó szombathelyiek sajnos nem tudták megakadályozni a hazai győzelmet. Elgondolkodtató, hogy a Hali az eddigi öt bajnokin mindössze kettő gólt szerzett.

Debrecen – Haladás 1-0 (0-0)
Debrecen: Novakovic – Lázár, Morozov, Brkovic, Korhut – Bódi, Varga J., Vadnai, Bouadla (Szakály 32’) – Kulcsár T. (Seydi 83’), Volas (Sidibe 46’)

Haladás: Schimmer – Schimmer, Dvorschák, Devecseri, Katona M. – Jagodics (Varga G. 81’), Iszlai (Németh M. 71’), Nagy O., Szakály (Jancsó 56’), Halmosi – Gaál

6’ – Szabadrúgás után Halmosi elől fejelte ki a labdát Varga J.
7’ – Lázás beadását szinte az utolsó pillanatban tisztázta szögletre Schimmer.
14’ – Nagy Olivér szabadrúgása szállt alig mellé.
16’ – Lázár közeli lövését hárította a nagyon magabiztos Rózsa.
22’ – Óriási Haladás helyzet maradt ki, amikor Gaált senkit nem zavarta, a 7 méterről leadott fejes azonban mellé ment.
30’ – Ezután a hazaiak percei jöttek, Bódi több alkalommal is próbálkozhatott, de Rózsa mindannyiszor megakadályozta a debreceni találatot.
35’ – Halmosi szép mozdulattal vette mellre a labdát, aztán fölé durrantott.
41’ – Schimmer beadására Gaál érkezett, de a fejes fölé szállt.
A szünetben a debreceniek változtattak, Volas helyett Sidibe folytatta.
51’ – Eddig bírta a Hali?! Védelmi hiba után szerzett vezetést a hazai csapat. Bódi-Brkovics volt a labda útja, majd Kulcsár T. lőtt a kapunkba, 1-0.
71’ – Kellene a pont a zöld-fehéreknek, ezért Jancsó után Németh Márió is beszáll.
87’ – Nagy Olivér kísérletezett, de nem találta el a kaput.
90’ + 3’ – Vége a meccsnek, minimális arányú vereséget szenvedett a Haladás, maradt az 1-0.