Megint kikaptak a sárga-feketék idegenben: MAFC - Falco 75-67

SzR - Fotó: frisss.hu • 2017. március 19., vasárnap •

MAFC – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 75-67 (24-14, 16-21, 15-14, 20-18)
V.: Török R., Szabó G., Vida J. (Valovics I.)

MAFC: SMITH 30/6, Misek 1, Lakits 3/3, Kovács Ád. 10/3, SIHOTA 18/3. Csere: Polyák 6, Poscic 7.

Falco: GOVENS 23/6, Váradi 10, Kovács P. 2, Pustahvar 5/3, ZSIGERANOVICS 15. Csere: Medford 8/3, Tóth N. -, Barham 2, Bognár 2.

Kipontozódott: Sihota (37. perc), ill. Kovács P. (38. perc)

4. negyed: a Falco kicsit összeszedte magát, 61-56, de már csak 6 perc van hátra. Két triplával lehet, hogy eldöntötte a meccset a hazai csapat, 69-62, amikor alig 3 perc van vissza. Nem tudott felállni a padlóról a Falco, egsz meccsen csak szenvedtek Váradiék, vereség lett a vége.

3. negyed: nagy formaváltozásra volna szükség, mert hiába sereghajtó a MAFC, győzni szeretne. Egyszerűen nem indul be a gépezet, nagyon gyenge a dobóteljesítmény, 55-49.

2. negyed: a második 10 percben Váradi szedi kicsiit össze a csapatot, 26-19-re zárkózik a Falco. Annak ellenére, hogy nagyon gyengén dobnak Srecko Sekulovic tanítványai, 33--27-nél mégis a hazaiak kértek időt. A negyed végén még közelebb jöttek Váradiék, 40-35.

1. negyed: a feldobás után a labda és az első pointok is a hazaiaké, 2-0. Az első szombathelyi pontokat Váradi Benedek szerzi, 5-2. Először 8-10-nél vezetnek a sárga-feketék! Aztán megléptek a hazaiak, a szombathelyiek egyelőre nem találják a ritmust, 24-14.

A Falco kezdője: Váradi - Kovács P. Govens, Pustahvar, Zigeranovic

A tét az eddig nem túl acélos idegenbeli sorozat javítása. A meccs előtti Váradi Benedek-féle várakozásról ITT már olvashattak, most jöjjön a kosármeccs!

A Falco kerete: Simon, Váradi, Hódi, Tóth N., Bognár, Zigeranovic, Pustahvar, Govens, Barham, Medford. Kovács P.

Decemebrben 88-73-ra győztek a sárga-feketék.

18.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.