Magabiztos zöld-fehér siker: Haladás - DVTK 2-0

Szita Róbert helyszíni tudósítása - Fotó: Tóth Arnold • 2017. április 15., szombat •
Noha nem volt egyszerű feladata a Haladásnak, hiszen a kieső zónából menekülő diósgyőrieknek minden pont megszerzése létfontosságú, egy pillanatig sem volt kérdéses a Hali siker. Jancsó és Williams lőtte a gólokat.

Haladás - DVTK 2-0 (1-0)

OTP Bank Liga 27. forduló - Sopron, 2130 néző

94' - Vége, a Hali teljesen megérdemelten győzött.

90' - 4 perc a ráadás.

88' - 10 emberrel fejezi be a meccset a DVTK, pirosat kapott Busai.

81' - Williams már a másodikat szerezhette volna, ám Mészáros beadására hiába érkezett szinte tökéletesen, Antal mentett.

79' - Eldőlt a meccs?! GÓÓÓÓÓL! Williams maradt egyedül a kapussal, ki is használta a helyzetet, 2-0!!!

75' - Rácz pillanatai, a fiatal játékos többször is szinte rátekeredett a labdára, egyszerűen nem tudták elvenni tőle a játékszert, ám gólhelyzet mégsem alakult ki.

60' - A DVTK mindent egy lapra feltéve szeretne egyenlíteni, ám a Halinak így több lehetősége nyílik a támadásokra.

51' - Kiváló indítás után Mészáros lépett ki, ám kihagyta a ziccert. Meccslabda volt?!

46' - Itt a második félidő.

Szünet.

45' +1' - 1 percet hosszabbíott Vad II.

45' - Az utolsó percben Ugrai kétszer is kapura lőhetett, de Király résen volt. A szombathelyiek akarata érvényesült az első játékrészben.

35' - Jobban játszik a Hali!

27' - GÓÓÓÓÓL! VEZET A HALI! Jancsó közeli lövését azonban már nem háríthatta Antal sem, 1-0!!!

25' - Rácz-Bosnjak akció után szöglet, majd Kiss Bence lőtt, de Antal megint védett.

23' - Makrai lapos lövését szedte fel Király.

16' -Többet veszélyeztet ezekben a percekben a Hali, most Iszlai lövését kellett Antalnak védenie.

10' - Tapogatóznak a csapatok, de egyelőre nem találnak fogást egymáson.

9' - Bosnjak keresztlabdája után Mészáros lőtt kapásból, de Antal hárított. Szép akciónak tapsolhattunk.

1' - A Hali indította 90 perces úútjára a labdát.

A meccs előtt Kovács a bemelegítés közben megsérült, Kiss Bence élete első NB I-es meccsén lesz kezdő.

Haladás: Király - Polgár, Wils, Jagodics, Devecseri - Kiss Be., Iszlai - Jancsó (Williams 61'), Bosnjak, Rácz - Mészáros

DVTK: Antal - Eperjesi, Lipták, Karan, Tamás - Vela, Mevoungou, Nono, Ugrai - Novothny, Makrai (Szarka 39')

Jön Mészöly Géza csapata és a vendégek is, itt vannak a kezdők.

A szombathelyi vezetőedző esélylatolgatást ITT olvashatta el.

17.55 - Jó estét és Hali-gólokban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.