Lila-fehér siker Sopronban: Haladás - Újpest 0-2

Szita Róbert helyszíni tudósítása - Fotó: Bodorkós Máté • 2017. február 25., szombat •
Az újpestiek nem asszisztáltak Mészöly Géza 50. születésnapjához, a lilák megérdemelten nyertek Sopronban.

Haladás - Újpest 0-2 (0-1)

Sopron, Labdarúgó OTP Bank Liga, 21. forduló

93' - Szűács még megtoldotta a győzelmet, bagyon szépen lőtte ki az alsó sarkot, 0-2. Vége a meccsnek, későn ébredt a Hali, megérdemelten vitte el mindhárom pontot az Újpest.

90' - 3 perc a ráadás.

83' - Rácz lövéést védte Balajcza.

81' - Bamgboye lökete vágódott le az egyik lila-fehér védőről.

76' - Bamgboye-Williams akció végén az ausztrál lőtt mellé. Nagy helyzet volt.

75' - Meddő a Hali fölénye, még nem sikerült gólhelyzetet kialakítani.

70' - Csipkedi magát a Hali, de egyelőre csak szögletekig jutott el a Hali.

66' - Halmosi lőtt közelről alig mellé.

65' - 1830 fizető néző figyeli az eseményeket.

63' - Rácz szabadrúgása alig szállt mellé.

60' - Rácz szabadrúgására többen is bemozdultak, de senki sem érte el a labdát.

58' - Alig-alig jut el a Hali az újpesti kapu elé, cserél is a szülinapos Mészöly Géza, Calvente helyett Gajdos a pályán.

55' - Eltelt az első 10 perc és szintes emmi nem történt, lanygos foci, eseménytelen játék a soproni stadionban.

46' - Itt a második félidő, nem cserélt egyik mester sem.

Szünet. Nagyot kellene javulni a Halinak a pontszerzés érdekében.

45' - Nem hosszabbított a sípmester

40' - 5 perccel az első játékrész vége előtt kiegyenlített küzdelmet láthat a kilátogató közönség.

31' - Andric lövését védte bravúrral Király.

26' - Nehézkes a középpályánk is, miután Iszlai elveszítette a labdát Balogh lövéssel fejezte be az akciót, de a kapura nem volt veszélyes.

22' - Nagyon gyengén muzsikál a Hali védelme, szintem inden lila-fehér támadás veszélyes.

15' - A játékvezető néhány döntése rombolja a szombathelyi szurkolók amúgy sem túl örömteli hangulatát.

13' - Aztán villant Perovic, a védelem pedig kapitulált, Király nem védhetett, 0-1!!!

10' - Meddő mezőnyjáték zajlik, kóstolgatják egymást a csapatok.

8' - Andric kapura lőtt, Király letérdelt a labdáért.

2' - Hazai szabadrúgás után Jagodics fejelt kapura, de Balajcza könnyedén felszedte.

1' - A Hali indította útjára a labdát.

Haladás: Király - Polgár, Wils, Devecseri, Bosnjak - Jagodics (Bamgboye 69'), Iszlai, Rácz - Calvente (Gajdos 58'), Williams, Halmosi (Tóth Má. 78')

Újpest: Balajcza - Balázs, Pávkovics, Kálnoki-Kis, Mohl - Windecker, Cseke (Szűcs 75'), Balogh, Szankovics - Andric, Perovic (Heris 63')

Jönnek a csapatok, itt vannak a kezdők.

15.25 - Jó napot és Hali-gólokban gazdag sportdélutánt kívánok minden kedves olvasónknak. A 7. helyezett Haladás a jelenleg a tabella 6. helyén álló egy mérkőzéssel többet maga mögött tudó és 2 ponttal többet szerző Újpest csapatát fogadja Sopronban. A ,,hazai" győzelem esetén a Hali beelőzi a lilákat.