Krasznai Kupa: jó hajrájával jutott döntőbe a Falco

SzR-falcokc.com- Fotó: frisss.hu • 2017. szeptember 15., péntek •
A soproni felkészülési tornán szinte végig vezetett a ZTE, ám az utolsó negyedben nagyon meggyőzőek voltak a sárga-feketék.

Pénteken és szombaton felkészülési tornán Sopronban szerepel a Falco.

ZTE - Falco 81-91 (25-21, 18-21, 27-21, 11-28)
Sopron, Novomatic Aréna - 500 néző

A szombathelyi csapatunk a Váradi - Govens, Pustahvar, zigeranovic, Borisov összeállításban lépett pályára. Az 1. negyedben felváltva vezettek a csapatok, a végén jobban összpontosítottak a zalaiak, a Falcónál a fiatalok, Durázi, Hódi és Kucsora is pályára lépett, 25-21 volt az állás az első 10 perc után.

A 2. negyedben az első kosár a ZTE csapatáé volt, aztán 25-27-re feljött a Falco, időt is kért a ZTE mestere. A 4. percben újra a pályán Váradi, Zigeranovivc és Pustahvar. 29-27-nél Sekulovic mester szakította meg időkéréssel a csatát. Ezután két triplával felzárkóztak Váradiék, 36-35, így azonnal időt kértek az egerszegiek. A második játékrész végén újra a ZTE dobott pontosabban, de a negyed a szombathelyieké lett, 43-42 az állás. Norfleet 10, Govens és Borisov 9-9, Zigeranovic és Pustahvar 6-6, Kucsora 2 pontos.

Szünet után, a 3. negyed Váradi szenzációs védekezésével, majd Borisov duplával indult, 43-44-re vezetett ekkor a Falco, de két eredményes ZTE-támadás után megint ott az előny, 48-44, közben számos játékvezetői ítélet borzolta a kedélyeket. Pustahvar személyi hibája és a bedobott büntető után 57-50-re ellépett a ZTE, aztán  a negyed végén Govens kipontozódott, 13 pontot termelt. A játékrész végén Kucsora duplájával, illetve büntetőivel zárkózott fel a Falco, 70-63 volt az állás az utolsó negyed előtt.

A 4. negyedben Borisov triplájával 72-72 lett, jött is az időkérésl Hiába a Váradi tripla, 72-75, ezután ők s betaláltak, de Kucsora 3 pontosával megint a Falco vezetett, 77-80. Pustahvar büntetőivel tartja a szombathelyi gárda a 3 pontos előnyt, 2 perccel a vége előtt Sekulovic mester kért időt, 81-84. Borisov újabb triplája után pedig már zúgott is a ,,mindenki szombathelyi!"
A meccs vége a Falcóé lett, 81-91-nél tizet számolt a szép számú szombathelyi közönség a ZTE-re. A sárga-feketéknél Borisov volt a legeredményesebb 22 ponttal.