Meggyőző fölény: Falco KC - Jászberény 84-64

Szita Róbert helyszíni tudósítása - Fotó: Bodorkós Máté • 2017. január 14., szombat •
Ma este zárult az első kör az első osztályú férfi kosárlabda-bajnokságban. A sárga-feketék folytatták győzelmi sorozatukat.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - JP Auto-Jászberényi KSE 84-64

(28-17, 23-15, 16-12, 17-20)

Szombathely, Aréna Savaria, 1600 néző
V.: Kapitány G., Tőzsér D., Boros T. (Németh Cs.
)

Falco: MEDFORD 10/6, GOVENS 23/12, VÁRADI 5/3, PUSTAHVAR 14/9, ZSIGERANOVICS 19. Csere: Tóth N. 2, Simon 5/3, Bognár 3, Kovács P. -, Hódi 3/3.

JKSE: Protics 3/3, ARRINGTON 19/9, WiILLIAMS 16, Sztamenkovics 11/3, Bojics 4. Csere: Cseh 2, Brbaklics 7/3, Bazsó 2, Czirbus -.

Kipontozódott: Sztamenkovics (40. perc)

4. negyed: Az utolsó játékrész a vendégeknek indult jól, a hazai mester már a 2. percben időt kért, hogy rendezze a sorokat, de ezekben a pillanatokban nagyon gyengén dobott a Falco. Kihasználta mindezt a jászberényi csapat és a vége előtt 5 percel feljöttek 71-57-re! Az utolsó percekben a árga-feketék jobban összpontosítottak és bebiztosítottták a győzelmet, a végén 20 pont lett a különbség. A mezőny legeredményesebbje Govens volt 23 ponttal.

3. negyed: Pustahvar 3 pontja indítja a negyedet. Aztán Medford begyűjti 4. faultját, így helyette Hódi Patrik folytatja. Sok hibával tarkított ez a negyed, egyelőre úgy tűnik mégsem lesz meg a három számjegyű eredmény. Zigeranovic magához tér, már 15 pontos a center. A Falco 10 benevezett játékosából csak Kovács Péter nem talált a gyűrűbe. Igaz, van még ideje. 67-44.

Szünet, 51-32.

2. negyed: A dobópárbaj abbamaradt, ebben a játékrészben jobban védekezik a Falco. Govens pedig szórja, sőt lövi a triplákat, az előbb kb. 8 méterről talált be. Sima a második negyed is, a mezőny legeredményesebbje Govens 16 pontnál tart.

1. negyed: Zigeranovic 3 duplájával indul a meccs, nem gyenge a center. Jól kezd a Falco, lehet, hogy hamar eldől a ma esti meccs? A 7. percben időt kértek a vendégek, majd Pustahvar triplájával már a huszadik pontot ünnepli a csapat és a hazai szurkolók. 28-17-nél ért véget az első negyed. Igazi dobópárbaj.

A Falco a Medford - Váradi, Govens, Pustahvar - Zigeranovic kezdőötössel lép parkettre.

Az edzői várakozásról és az ötödik légiós érkezéséről már olvashattak, most nézzük a meccset.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak!