Magabiztos hazai siker: Falco KC - Alba Fehérvár 89-61

SzR - Fotó: Tóth Arnold • 2017. január 28., szombat •
A listavezető ellen őrizte meg a hazai hibátlan teljesítményét a Falco. Váradi Benedek 23 pontig jutott.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Alba Fehérvár 89-61

(21-17, 21-16, 22-21, 25-7)
Szombathely, Aréna Savaria, 2000 néző
V.: Győrffy P. A., Farkas G., Török R. (Szabadvári J.)

Falco: Medford 2, Govens 9/3, VÁRADI 23/15, PUSTAHVAR 21/15, ZSIGERANOVICS 13. Csere: TÓTH N. 8, Bognár K. 2, Barham 5/3, KOVÁCS P. 3/3, Simon K. -, Hódi 3/3, Kovács B. -.

Alba: Taylor 10/6, Edwards 7/3, SHEPARD 11/3, LÓRÁNT 22/3, Keller Á. 4. Csere: Keller I. 4/3, Farr -, Burgess 3/3, Tóth P. -, Nshimba -.

Kipontozódott: Farr (33. perc)

Erre mondják, hogy sima volt!

4. negyed: a sárga-feketéknek indult jobban az utolsó 10 perc, 5-0-ás rohanással gyarapította a Falco a pontjai számát. Újabb szenzációs rohanás (8-0) végén már 77-56. Ez a meccs meglesz, ugye?! Jól játszik a Falco, a listavezető pedig csak szenved, egyre simább ez a meccs, már 83-59. Kiütés a vége, 89-61.

3. negyed: a hazai center, Zigeranovic faultját kellett elsőként felegyezni, majd a vendégek kosara következett, amire Pustahvar tripla érkezett, 45-35. Ezután újabb dobópárbaj alakult ki, mi Pustahvar tripláinak, a vendégek pedig Taylor 3 pontosainak örültek, 55-45. Időkéréssel próbálták a mesterek nyugtatni a srácokat, 60-51-nél. A negyed végén 64-54 állt az eredményjelzőn.

2. negyed: újabb dobópárbaj alakult ki a negyed elején, Bognár Kristóf, majd Andrew Barham is betalált, zűgott is a ,,Mindenki Szombathelyi!" 28-23-nál felállva tapsoltak a szombathelyi nézők.Idegesek a játékosok, bosszankodnak az edzők, nem megy a játék, rengeteg a hiba, Barham már 4 személyit összeszedett, Sekulovic 32-26-nál időt kért. A végén ugyan triplákkal felzárkózott az Alba, ám Zigeranovic helyre tette a különbséget, 42-33 a szünetben.

1. negyed: a feldobás után a Falco hozta el a labdát, de az első dupla a vendégeké volt,. Keller Ákos talált be, mad Váradi Benedek egyenlített. Pustahvar triplája után már a hazai csapat vezetett, aztán a szerb center, Zigeranovic is beköszönt, 7-4. Dobópárbaj kezdődött, 3 perccel a negyed vége előtt 17-14-et mutatott az eredményjelző.

A Falco a Medford - Váradi, Govens, Pustahvar - Zigeranovic kezdőötössel lép parkettre.

Az edzői várakozásról ITT már olvashattak, most nézzük a meccset.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak!