Itt a tizedik: Falco - Szedeák 74-69

Szita Róbert helyszíni tudósítása - Fotó: Bodorkós Máté • 2017. február 11., szombat •
Tizedik hazai győzelmét húzta be a 18. fordulóban a dobogós helyen álló Falco.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Naturtex-SZTE-Szedeák 74–69

(23–17, 15–12, 19–26, 17–14)

Szombathely, Aréna Savaria, 2400 néző
V.: Györffy P. A., Török R., Boros T. (Várhalmi Zs.)

Falco: Váradi 9/6, Govens 5/3, Barham 4, Pustahvar 24/12, Zsigeranovics 11. Csere: Kovács P. 5/3, Medford 11/3, Tóth N. 5, Bognár -

Szeged: Boltics 6, Lilov 14/3, Csirics 13/6, Juhos 9/3, Sulovics 18/3. Csere: Wirth -, Bán 9/3.

4. negyed: az utolsó negyed is Pustahvar pontjaival és rengeteg apró szabálytalansággal indul, alig telik az idő, 64-57-nél még 6 perc van hátra. nagyon gyenge dobóteljesítményt mutat a Falco, 66-62-nél még 4 perc van hátra, közben többen is  kipontozódés szélén. A büntetők nagyon nem mennek, 70-69. A vége előtt 1 perccel 74-69. Nagyon sok a hiba, de izgalmas a meccs. A végén már kosár sem esett, nagyon nehezen, de összejött a tizedik hazai győzelem is.

3. negyed: a Falco jól kezdett, Pustahvar 2 duplát is beszórt, aztán Ciric vezérletével és Pál pontjaival megint szoros, 42-35. Pustahvar ellenállhatatlan, már 19 pontos! Nagyon sok hibával játszik mindkét csapat, közben egészen közel kerül a Szeged, Ciric pontjaival már 50-49. nagyon nem ment ebben a negyedben, minimálisra csökkent az előny 57-55.

2. negyed: Kovács Péter beszéllt, aztán először egy duplát, majd egy triplát szórt, 31-17. Aztán leült a Falco, a szegedi Lilov pedig megszórta magát, 31-26-nál jött is  ahazai időkérés. Felváltva esnek a kosarak, Medfordnak és Govensnek nagyon úgy tűnik, ma sem  megy, 34-29. Az utolsó perc a hazaiaké, így megnyugtató a fölény, 38-29 az állás.

1. negyed: Ciric tripla, majd Barham dupla a feldobás után. 7-7-nél érte utol a szegedieket a Falco, majd Váradi tripla és büntető után először 11-10-nél vezet a sárga-fekete csapat. Megtáltosodott a Falco, Pustahvar és Zigeranovic pontjaival már 18-12, Lazic időt is kér. A vége megint a Falcoé lett, 23-17.

A Falco a Váradi - Govens, Barham Pustahvar - Zigeranovic kezdőötössel lép parkettre.

A meccs előtti esélylatolgatást ezúttal a klub honlapjáról vettük át, ÍME!

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak!