Kosárlabda csúcsrangadó az Arénában: Falco - Körmend 73-69

Szita Róbert tudósítása - Fotó: Tóth Arnold • 2016. január 08., péntek •
Vasi örökrangadóval indult az NB I-es kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 13. fordulója. Este hat órától rendkívüli izgalmakat hozott a Falco-Körmend meccs és a végén fantasztikus hangulatban, mindvégig szoros meccsen 4 pontos győzelmet aratott a hazai csapat.

Falco KC Szombathely – Egis Körmend 73-69 (18-19, 12-19, 26-13, 17-18)
Aréna Savaria, 3500 néző
V.: Papp P., Kapitány G., Farkas G. (Várhalmi Zs.)

Falco: Simon – Rundles – Váradi – Hallik – Wright

Körmend: Perry – Farkas – Ferencz – Katura – Duinker

Mindenki szombathelyi, óriási üdvrivalgás közepette ünnepelte a hazai sárga-feketéket az Aréna Savaria publikuma. Legközelebb január 23-án láthatjuk a Falco csapatát itthon.

A 4. negyed elején Butorac tripla hozta meg a hangulatot, 59-51. Duinker dupla, majd Katura tripla és hazai időkérés, 59-56. Duinker megint betalált, 59-58. Aztán sokáig semmi, majd Butorac a 4. tripláját is bedobta, 62-58. Petty kihasználta a büntetőket,  majd Rundles dupla, 64-60-at mutat az eredményjelző, amikor 5 perc van hátra. Időkérés és ugróköteles-bemutató. Rakic tripla, Rundles dupla, 68-60 és 4 perc van vissza. Petty büntetőből 1 pontot szerzett, majd Váradi dupla, aztán újra Petty és Rundles pontok, 72-65 és még 3 perc. Rakic hiba, majd Petty büntetők, 72-67, körmendi időkérés és 2 perc. Nem esett kosár ebben a percben, 1 perccel a vége előtt is 72-67. Indul a busz - üvöltik a szombathelyi szurkolók. Aztán Butorac még bedob egy büntetőt, 73-67, aztán Channels is büntetőt dob és pontot szerez, 73-69.

A 3. negyed Rundles hibáival kezdődött, majd Váradi dupla és 32-38. Aztán körmendi, majd Wright dupla és 35-40. Kontura tripla, Váradi dupla, 37-43. Hódi Patrik bejött és triplát dobott, majd lepattanót szerzett, 40-44-nél időt kértek a körmendiek. Váradi triplával már 16 pontos a cséká, de Channels is betalál, 43-46. Élesedik a küzdelem,mert Váradi tripla és Wright zsákolás után már a Falco vezet, 48-46. Butorc tripla után 51-49. Újabb Wright kosár, 53-49. A negyed végén 56-51. Az ugróköteles Nagy Lola pedig 2 kosárt is szerzett, miközben ugrókötelezett.

Szünet

A szombathelyieknél Rakic a legeredményesebb, 10 pontot szerzett, míg a vendégeknél Channels és Petty gyűjtött egyaránt 10-10 pontot.

A második negyedben az első pontokat a vendégek szerezték, és elhúztak, 18-24. Rakic szépített, majd újabb körmendi tripla után, 20-27-nél időt kért Kálmán László. Aztán jöttek a Szombathelyi Kötélugró Klub tehetségei. Ezután Wright zsákolásának tapsolhattak a nézők, 22-27. Duinker első duplája után megint Wright zsákolt egy látványosat, majd Váradi dupla 26-29. Duinker, majd Rakic tripla, 29-31. Nagyon szoros a meccs, kevés a pont, fantasztikus a hangulat, közben bejön a mezőny legmagasabb tagja, a 222 cm-es Dobos László is. Channels büntetőzött, majd duplázott is, 29-35. A vendégek triplájával ért véget az első félidő, 30-38 az állás a szünetben.

Az első negyed elején a hazaiaké lett a labda a feldobás után, de mindkét csapat pont nélkül fejezte be az első támadását. Az első dupla Váradi Benedek nevéhez fűződik, 2-0! Petty triplával válaszolt, majd Hallik dupla következett, 4-3. Ezt követően 2-2 pont büntetőkből, majd Petty és katura triplája és Wright duplája jött. Az első 5 percet követően Petty újabb 2 pontjával már 8-13 az állás. Megtorpant mindkét csapat, hiszen jó 2 percig nem változott az eredmény, aztán Váradi növelte a hazaiak pontszámát, 10-13. Channels, aztán Butorac tripla, és Váradi ziccer, és már 15-15. Channels pontjai révén megint a körmendieknél az előny, de Rakic szépít egy triplával, 18-19.

18.00 - Már ne menjenek messzire, zajlik a csapatok bemutatása.

17.55 - A hazaiak mestre, Kálmán László a Rundles, Wright, Kovács, Simon, Váradi, Bazsó, Hódi, Bognár, Rakic, Butorac, Dobos Hallik összeállítású keretből válogathatott. A körmendiek pedig a Molnár, Lakosa, Channels, Katura, Bordács, Farkas, Tóth Ferencz, Németh, Petty, Dunker.

17.50 - A téli szünetben mindkét oldalon változott a játékoskeret: a sárga-feketékhez irányító posztra érkezett Miljan Rakics, míg a piros-feketéknél Petty Perry jött, K. Perry távozott, Trey McKinney-Jones pedig próbajátékon vesz részt.

17.45 - Jó estét, és kosárgazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak. Az esztendő első élő sportközvetítésével jelentkezik a frisss.hu. a hangulat már most fantasztikus, tartsanak velünk!