Kosárlabda-bravúr: Falco - Alba 69-62

SzR - Fotó: Bodorkós Máté • 2017. április 06., csütörtök •
A férfi kosárlabda NB I-ben folytatódott a felsőházi középszakasz. A második fordulóban a listavezető Alba Fehérvár volt a sárga-feketék ellenfele, és akárcsak januárban, most is vesztesen távoztak. Govens 28 pontot termelt.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Alba Fehérvár 69–62

(15–21, 13–16, 24–16, 17–9)

Szombathely, Aréna Savaria, 2400 néző
V.: Győrffy P., Farkas G., Ádám J. (Várhalmi Zs.)

Falco: Medford 13/9, Govens 28/12, Váradi 18/6, Pustahvar -, Zsigeranovics 10. Csere: Tóth N. -, Bognár -, Barham -.

Alba: Taylor 6, Edwards 16/3, Markovics 5, Lóránt 12, Keller Á. 8. Csere: Farr 10, Keller I. 5/3.

Kipontozódott: Tóth N. (40. perc)

4. negyed: jól kezdődik a negyedik játékrész, Govens már saját átlaga felett, 21 pontnál jár. A 4. percben szerzett Govens triplával már 60-55. Időkérés. A vége előtt 5 perccel 5 pontos fölényben a Falco. A végső dudaszó előtt 3 perccel 65-57. Tóth Norbert kipontozódott az utolsó percben, amikor már csak 5 pont az előny. A vége magabiztos hazai siker, 69-62.

3. negyed: Medford triplákkal indult a 3. negyed, 34-41. Megélénkült a meccs, Zigeranovic és Váradi révén zárkózik a Falco, 42-43. Govens tripla és Medford ziccer után itt az előny, után 49-47. Az utolsó 10 percre 52-53-mal fordulunk rá.

2. negyed: jobban kezdte ezt a negyedet az Alba, már 15-26. A 4. percig kellett várni az első szombathelyi pontokra, 17-28. Zigeranovic duplájával 19-30, ekkor az Alba kért időt. Govens ma este is eredményes, már 11 pontnál jár, 23-33 oda. Váradi tripla jókor jött, 28-33, időkérés az ellenfélnél.

A szünetre 28-37-tel vonulnak pihenőre a csapatok. Nagyon gyengén és nagyon keveset dob a Falco, Govens 13 pontos.

1. negyed: Zigeranovic ütötte el a labdát, majd Govens dobott kosarat, aztán a szerb center is betalált, már 4-0 ide, aztán Govens dupla és 6-0, az első székesfehérvári pontokat Edwards büntetőkből szerezte, 6-2. Sajnos megint gond van a játékvezetéssel, 3 perc alatt ,,összeszedte" a Falco az 5 csapatszemélyit. Váradi révén 10-8 ide. Aztán több hazai egyéni hiba után, 12-15-nél kért időt Sekulovic mester. Egyelőre hiába, 15-21 oda, ebben a negyedben 8 pontot kapott büntetőkből a Falco, nagyon sok személyi hibát vétett a sárga-fekete csapat.

A Falco kezdője: Medford - Váradi, Govens, Pustahvar, Zigeranovic.

A tét, hogy a felsőházi középszakaszban is megőrizze hibátlan hazai sorozatát a Falco. A meccs előtti Váradi Benedek- és Tóth Norbert-féle várakozásról ITT már olvashattak, most jöjjön a kosármeccs!

A Falco kerete: Simon, Váradi, Hódi, Tóth N., Bognár, Zigeranovic, Pustahvar, Govens, Barham, Medford. Kovács P.

Januárban 89-61-re győztek a sárga-feketék.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.