Kosár EB: kikaptunk a spanyoloktól, de így is nagyon szép volt, fiúk!

Szita Róbert - Fotó: kosarsport.hu • 2017. szeptember 07., csütörtök •
Annak ellenére, hogy 23 ponttal legyőztek bennünket az NBA sztárokkal teletűzdelt spanyolok, a mieink kiválóan játszottak ma is, a szombathelyi Perl Zoltán 9, Tóth Norbert pedig 7 pontig jutott.

A magyar férfi kosárlabda-válogatott a címvédő Spanyolországgal találkozott az Európa-bajnokság csoportkörének utolsó, ötödik fordulójában. A csütörtök délutáni mérkőzésnek már egyik csapat számára sem volt valódi tétje, hiszen a mieink a csehek és a románok legyőzésével kiharcolták a továbbjutást a legjobb tizenhat közé, míg a spanyolok a horvátok ellen biztossá tették a csoportelsőségüket.

A kezdő ötösünk Allen, Keller, Wittman, Vojvoda és Perl volt, a címvédő spanyoloknál pedig kezdő P. Gasol, Navarro, M. Gasol, R. Rubio és San Emetri volt a pályán.

Az 1. negyedben kisebb dobóedzés alakult ki, a 8. percben Tóth Norbi is betalál, 22-10-re nyertek az első tíz percet Gasolék.

A 2. negyedben szenzációsan elkapta a fonalat a körmendi Ferencz Csaba, nem kevesebb, mint 4 triplával terhelte meg a spanyolok kosarát, s jórészt ennek köszönhetően ezzel egálra (19-19) hoztuk a negyedet. Közben Pau Gasol megelőzte Tony Parkert! Könnyedén beszórt messziről egy triplát, ezzel ő az Eb-k történelmének legeredményesebb játékosa, 1107 pontnál járt ekkor. A félidőben 29-41 volt az állás.

A 3. negyed közepén P. Gasol már 20 pontnál járt, végig vezettek a spanyolok, de a negyed utolsó perceiben zavar támadt náluk, így Vojvoda és Perl pontjaival nagyon feljöttünk, s ez a negyed csak 19-17-re lett az ellenfélé, az utolsó negyed előtt 46-60 az állás.

A 4. negyed elején szerzett Ruják tripla azt jelenti, hogy már minden magyar játékos pontot szerzett az EB-n. A 3. percben Ferencz ötödik 3 pontosa azt jelentette, hogy 55-60-ra zárkózott fel Sztojan Ivkovics csapata, szenzációs! Aztán jöttek a spanyol ászok, Hernangomez, Oriola, Rodriguez és megint mindent helyre billentettek, ezt a negyedet is nyerték (18-27), de a mieink rendkívül elegánsan kezelték a szituációt, a vége 64-87 lett.

FÉRFI KOSÁRLABDA, EURÓPA-BAJNOKSÁG, C-CSOPORT, 5. FORDULÓ, Kolozsvár MAGYARORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 64–87 (10–22, 19–19 17–19, 18–27)

Magyarország: Wittmann 5/3, Perl 9/3, Vojvoda 10/6, Allen 5/3, Keller 3. Csere: Karahodzsics -, Ruják 3/3, Tóth N. 7/3, Ferencz 17/15, Eilingsfeld 5/3.

Spanyolország: Navarro 3/3, Rubio 6/6, San Emeterio 5/3, M. Gasol 10, P. Gasol 20/3. Csere: Rodriguez 15/12, W. Hernangomez 15, Sastre 2, Oriola 3/3, J. Hernangomez 8.

A vasárnapi nyolcaddöntős ellenfelünk kiléte még nem dőlt el, a papírforma a szerbeket sejteti.