Kézilabda, Magyar Kupa: Már a tizenhat között a Haladás VSE

frisss.hu • 2014. október 10., péntek •
Csütörtökön a Marcali VSZSE otthonában, a Magyar Kupa 3. fordulójában lépett pályára a Haladás VSE. A szombathelyi gárda 10 góllal, magas fölénnyel verte a hazaiakat, így bejutott a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé. A végeredmény: Marcali - Haladás VSE 26 : 36

MARCALI - HALADÁS VSE 26 : 36 (11:20)

Haladás VSE: Simona Hajduk – Szecsődi Vivien 3, Gaylhoffer Ildikó 3, Gönczöl Tünde 2, Pados Mónika 3, Bolfán Nikolett 4, Mayer Maja 5. Cserék: Márkus Dalma, Szendrei Barbara 4, Debreczeni Luca 1, Győrffy Réka 1, Mórocz Alexandra 3, Jámbor Réka, Pukler Glória 7, Császár Zsófia. Edző: Bölöni Roland

Jól kezdte a Haladás a mérkőzést, hiszen hamar magához ragadta a kezdeményezést, ami a gólok számában is megmutatkozott. A játékrész felére már tetemes volt az előny, így néhány perc megingás is belefért. Ennek ellenére a szombathelyiek magabiztos előnnyel vonulhattak pihenőre (11:20). A második félidőben kicsit kapkodó lett a játék, emiatt csökkent a két csapat között a különbség. A játék végére aztán visszaállt a rend és végül magabiztos, tízgólos győzelmet arattak a zöld-fehér lányok, amivel bejutottak a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé.

Bölöni Roland: - Gratulálok a lányoknak a 16 közé jutásért.