Kár érte: Falco KC - Södertälje Kings 81-85

Szita Róbert tudósítása - Fotó: Tóth Arnold • 2015. november 18., szerda •
Ma este hazai pályán játszhatott a FIBA Europe Cup sorozatban a Falco. A sárga-feketék ellenfele a 4. fordulóban az a svéd bajnok Södertälje Kings volt. akiket három hete 62-54-re már idegenben legyőztek Váradiék. Kálmán László csapata hiába vezetett 10 ponttal, a végén a svédek jobban összpontosítottak és minimális fölénnyel, de nyertek.

Falco KC - Södertälje Kings 81-85 (22-24, 25-17, 19-19, 15-27)

Aréna Savaria, Szombathely

Falco: Rundles – Comagic – Váradi – Hallik – Wright

Csereként Bognár, Butorac, Simon és Dobos lépett pályára.

Södertälje: Bowlin – Czerapowicz – Anderson – Bizaca – Spires

Az utolsó 2 percben teljesen leblokkolt a Falco, 75-65 után 6-20-at rohant a svéd bajnok, és ezzel szó szerint ,,elnyerte" a meccset a Falco elől, 81-85 lett a vége!

A negyedik negyedben megint a vendégek kezdtek jobban, és egyből felzárkóztak, 68-63. Aztán Bognár lesapkázta a svédeket, Rundles pedig büntetőt harcolt ki és így lett 70-63. Váradi triplájával 10 pont lett a két csapat között, 75-65. Aztán a vendégek 2 gyors duplájával megint szoros a meccs, 75-69. nagyon feljöttek a svédek, a sportszerűtlen fault és a tripla után már ők vezettek, 76-77. A vége nagyon nem sikerült a sárga-feketéknek, pedig 75-65-nél 10 ponttal vezettünk.

A harmadik negyed Bognár mesteri duplájával indult. Aztán a svédek duplával, majd triplával következtek kétszer is, és már egál is, 49-49. Kálmán László azonnal időt kért. Jót tett ez mert Wright duplájával és Hallik triplájával magához tért a szombathelyi csapat, 57-53. Újabb ponterős hazai támadások után már a svéd mester kért időt, a Falco nagyon jól váltott és még jobban cserélt. 61-55-nél nagyon megnyugodott a Falco. hallik pedig csak triplát tud szórni. Az utolsó negyed előtt 8 ponttal vezet a Falco, 66-58.

A második negyedben jobban kezdett a Falco, 2 perc után 27-26-ra vezettek Kálmán László ,,fiai". Aztán Rundles pontjaival már 29-28 volt az állás. Wright fantasztikus lepattanó-szerzése és zsákolása után 31-29 lett az állás. Comagic 3 pontosa, Bognár újabb duplája és Wright büntetői után már 41-37-rr vezettünk. Váradi triplája nagyon kellett a negyed végén, aztán még Bognár is dobott pár másodperccel a szünet előtt egy 3 pontosat, így 6 pontos fölénnyel térhetett a Falco pihenőre, 47-41 az eredmény.

Az első negyedben a Falco vezethette az első támadást, de a svédek szerezték az első pontokat, 2-2. Cameron Rundles triplája után már a Falco vezetett, 6-4. A mieinknél újra Rundles, majd Comagic kosarával már 10-8-ra módosult az eredmény. Aztán Bognár is triplát dobott, majd megint Comagic találta be, közben persze a svédek is megszórták magukat, 17-17. megint Bognár dobott triplát, a svédek pedig zsákoltak egyet. Az ellenfél sportszerütlen faultja után a sárga-feketék támadhattak, de nagyon sokszor eladtuk a labdát, ígyminimális fölénnyel, de vezet az ellenfél, 22-24.

Már zajlik a csapatok bemutatása, ne menjenek már messzire, mindindjárt kezdődik a kupamecs.

Váradi Benedek szerint a védekezés lesz a mérkőzés kulcsa, a kanadai Wright szerint pedig a csapatszellem dönthet.

17.55 - Jó estét, és kiváló kosárlabda-élményt kívánosk minden kedves sportrajongónak. FIBA-kupa meccs következik a Falco KC és a svéd bajnokcsapat között.