Hosszú Katinka bronzérmes, a női gyorsváltó hatodik, Szilágyi Liliána hetedik

Szita Róbert - Fotó: nepszava.hu, delmagyar.hu • 2017. július 27., csütörtök •
Iron Lady újra dobogóra állhatott, s ezzel megszerezte hazánk negyedik érmét a 17. FINA Vizes Világbajnokságon.

A női 200 m pillangó csütörtöki döntőjébe Hosszú Katinka és Szilágyi Liliána a várakozásoknak megfelelően magabiztos úszással jutott be. A két magyar a szerda esti elődöntőben ugyanabban a futamban indult, ráadásul egymás melletti pályán. A lassan kezdő Hosszú végül harmadik, a talán túl gyorsan induló Szilágyi negyedik lett a célban. Összességében a hatodik és a hetedik legjobb idővel értek oda a fináléba, ahol a start jól sikerült mindkettejüknek.
50 méternél Katinka a 2. helyen fordult, de Lilu sem maradt le, a koreai An 28.20-szal vezetett. Aztán 100 méternél 1.00.41-gyel már Katinka állt az 1. helyen, az olasz Belmonte volt a 2. helyezett, Lilu pedig a 8. helyen fordult. A következő hossz után, 150 méternél 1.32.81-gyel már Belmonte állt az élen, Katka a 3. helyen, Lilu a 7. helyen úszott. A célba elsőként.2.05.26-tal Belmonte csapott be, 2.06.02-vel Hosszú Katinka a 3. helyen zárt, Szilágyi Liliána pedig 2.07.58-cal a 7. helyen ért a célba.

A célba érkezés után Szilágyi Liliána elmondta, hogy jó úton jár és nagyon örül, hogy magyar közönség előtt ilyen hatalmas élményben lehetett része.

8. Csou Ji-lin (Kína) 2:07.67

A bronzérmes magyar lány már a női 4x200-as gyorsváltóra készülve gyorsan elviharzott, hiszen pár perc múlva újra vízbe ugorhatott.

A váltóban Késely Ajna, Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn és Hosszú Katinka összeállítású négyes jól kezdett, Ajna sokáig az 5. helyen volt, de aztán a 7. helyen váltotta őt Jakabos Zsu, az oroszok vezettek az amerikaiak előtt.

A második 200 méter után már a kínaiak vezettek, az amerikai és az orosz kvartett előtt, a mi ,,lányaink" a 7. helyen váltottak. Verrasztó jól úszott, de továbbra is ,,csak" a 7. helyen voltunk, a kínai-amerikai váltó az 1-2. helyen.

Aztán Hosszú Katinka nagyon bekezdett, 100 méter után már a 6. helyen hozta a váltót, az amerikaiak nyertek a kínai és az ausztrál váltó előtt, a magyarok a hatodik helyen végeztek!

A férfi vízilabda-válogatottunk 20.30-tól a döntőbe jutásért játszik a görögökkel.