Hiába volt villanyfény, megint nem lőtt gólt a Haladás

szróbert • 2014. október 17., péntek •
A hazaiak történetének első villanyfényes mérkőzésére teljes erővel készült mindkét csapat, hiszen a dunaújvárosiak és a szombathelyiek is a kieső pozícióból várták a kezdő sípszót. A bajnokság újonca végig motiváltabban játszott, jobban akarták a sikert, így aztán megérdemelt győzelmet arattak. A Haladás egyre komolyabb bajban van, és továbbra is kieső helyen áll.

Dunaújváros – Haladás 1-0 (1-0)

Dunaújváros: Nagy G. – Villám, Farkas V., Lázár Zs., Csehi T. – Petneházi (Thiago 72’), Böőr (Jakab 79’), Zsótér, Nikházi (Józsi 89’) – Sárközi N., Orosz

Haladás: Rózsa – Schimmer, Fehér Z., Devecseri, Katona M. – Gaál B. (Kopunek 25’), Jagodics (Jefremov 76’), Nagy O. (Gyurján B. 15’), Iszlai – Radó, Rocchi

1’ – A hazaiak indították útjára a labdát.
5’ – Zsőtér vetette észre magát egy távoli lövéssel, de Rózsa a helyén állt.
13’- Nyomnak a hazaiak, Böőr került helyzetbe, de a labdája lepattant.
15’ – Kényszerű csere, miután Nagy O. megsérült, Gyurján B. foglalta el a helyét.
21’ – Nikházi lőtt mellé.
28’ – Sajnos beérett a hazai fölény. Nikházi megelőzte Jagodicsot és kíméletlenül kilőtte a hosszú sarkot, 1-0!!!
45’ – A szünetig már csak mezőnymunka zajlott, feljegyezhető jelent nem történt.
53’ – Schimmer beadására kiválóan mozdult ré Kopunek, de a fejes mellé szállt.
56’ – Rocchi-Gyurján B. akció végén utóbbi lőtt kapura, de a kapus hárított.
63’ – Orosz-Nikházi akció végén a gólszerző nagy helyzetben fölé vágta.
67’ – Most Zsótér került helyzetbe, de szerencsére mellé talált.
69’ – Rocchi ollózva emelt fölé. Szép mozdulat volt.
77’ – Radó szabadrúgását a hazai kapus bravúrral hárította.
88’ – Rózsa megint válogatott formában védett, most Jakab lövését tornázta bravúrral mellé.
90’ – Radó szabadrúgása után Fehér Z. lőhetett kapura, de Nagy G. is a helyén állt.
90’+ 3’ – Vége a meccsnek, megérdemelten nyert a hazai csapat, a szombathelyiek újra gólképtelenek maradtak.

Artner Tamás: a hazaiak ránk erőltették az akaratukat, a középpályán erősebbek voltak, a pontrúgásból kapott gól előtt pedig nagyot hibázott a védelmünk. Radó és Rocchi nem kaptak használható labdákat, teljesen veszélytelenek voltunk megint.