Hiába állt fel a hátrányból a Hali, a végén pont nélkül maradtak

SzR - Fotó: frisss.hu • 2017. május 20., szombat •
Győzelmének köszönhetően a lila-fehér alakulat jövőre is tagja lesz az élvonalnak, míg a Haladás ezzel a pontvesztéssel elbúcsúzhat dobogós álmaitól.

Újpest - Haladás
2-1
(1-0)

Haladás: Király - Bosnjak, Devecseri, Wils (Halmosi), Polgár - Jancsó (Tóth M.), Iszlai (Kovács L.), Jagodics - Kiss, Williams, Rácz

Gólszerző: Balogh B., Bardhi illetve Williams (11-esből)

Kiegyenlítet erők küzdelméből, a helyzeteit értékesítő Újpest ellen, ezúttal elmaradt a meglepetés. A második félidő alapján egy pontra mindenképpen rászolgált volna a szombathelyi gárda. Győzelmének köszönhetően már biztossá vált, hogy a fővárosi együttes a következő szezonban is az élvonalban folytatja.

90+3'  Vége a találkozónak.

90' - Rácz keverte meg a fővárosi védelmet, azonban a beadása túlságosan hosszú lett. Ebben sokkal több volt...

85' - GÓÓÓL, Enis Bardhi tekert 20 méterről a kapuba. Sajnos Király hiába állította jól össze a sorfalat, mert a lövés pillanatában szétrepültek a szombathelyiek. Ismét hátrányban a Haladás! 2-1

83' - Windecker és Polgár fejelt össze, de szerencsére egyiküknek sem lett komolyabb baja.

77' - Windecker szlalomozott végig a térfélen, majd 16 méterről lövésre szánta el magát, a veszélyesnek tűnő löket elkerülte a vendégek kapuját.

75' - Próbál nyomni a hazai alakulat, de nagyobb a füstje, mint a lángja. Remekül zár a szombathelyi védelem, igaz Devecserit ápolni kell, mert rúgást kapott a lábára.

70' - GÓÓÓL! A megítélt büntetőt nem rontotta el DAVID WILLIAMS, aki szezonbeli tizenegyedik góljával egálra hozta a meccset. 1-1!

68' - Halmosi kapott egy remek kiugratást, de a szombathelyi támadót Szűcs akasztotta, megérdemelten jutott büntetőhöz a Haladás.

67' - Wils kapott pihenőt, helyére Halmosi Péter állt be.

61' - Csekét rúgta meg Stef Wils, a hazaiak játékosát keményen fékezte meg a Hali bekkje. Villant a mérkőzés első sárga lapja.

60' - Jancsó helyére érkezett Tóth Máté.

55' - A mezőnyben bírkóznak a csapatok, a kapuk nem forognak veszélyben.

51' - A Haladás láthatóan aktívabban kezdte a második játékrészt, bár helyzetig még nem jutott el a szombathelyi csapat.

45' - Vége az első játékidőnek. Az Újpest eddig több helyzetet dolgozott ki, de még nincs lefutva ez a találkozó

43' - Andric kapott egy jó labdát, azonban megakadt az Újpest támadása, mert a hazaiak játékosa kézzel vette át a labdát.

39' - Jagodics mentett, kellett is, mert Cseke lökete nagyon veszélyesnek tűnt.

33' - Felváltva birtokolják a labdát a csapatok, hol a Haladás, hol az Újpest lép fel kezdeményezőbben.

29' - Sérülés miatt le kellett cserélni Iszlait, a folytatásban Kovács veszi át a helyét.

23' - Jobb az Újpest, most a középhátvéd Heris veszélyeztetett.

21' - GÓÓÓL, Balogh Balázs! A csatár 8 méterről lőtt laposan Király kapujába, 1-0!!!

17' - Megint egy nagy hiba, ezúttal a szombathelyi védelem vétett, Andrics lecsapott a labdára, majd lőtt, Király nagy bravúrral hárított, a szöglet után ismét veszélyben volt Király kapuja, de a fejest is kivédte a legenda.

15' - Sok hibával játszik mindkét csapat.

10' - Többet és veszélyesebben támadnak a lilák.

8' - Andrics kevergetett a 16-osnál, majd az oldalhálóba lőtt.

5' - Kóstolgatják egymást a csapatok

1' - a szombathelyi zöld-fehérek indították 90 perces útjára a játékeszert.

A hagyományoknak megfelelően a Himnuszt énekelték el a jelenlévők, majd a két legendás kapus választott és döntött ki kezd, illetve melyik térfélre támad.

Újpest: Balajcza - Szűcs, Heris, Kálnoki-Kis, Mohl - Windecker, Bardi - Balogh, Andrics, Cseke - Lázok

Haladás: Király - Bosnjak, Devecseri, Wils, Polgár - Jancsó, Iszlai, Jagodics - Kiss, Williams, Rácz

Már befejeződött a bemelegítés, már csak pár perc és jönnek a csapatok, egy izgalmas lila-fehér-zöld-fehér találkozóra van kilátás.

17.55 - Jó estét és Hali gólokban gazdag 2 órát kívánok minden kedves olvasónknak.