Hat tipp, hogy még jobb legyen a szaunázás

frisss.hu • 2014. november 03., hétfő •
Az egyik legjobb dolog, amit az egészségünkkel és a szépségünkkel tehetünk a borongós őszi hűvösben, az a szauna! Immunerősítő, méregtelenítő, bőrszépítő hatását ráadásul néhány kevésbé ismert trükkel még tovább fokozhatjuk. Íme hat egyszerű, ám annál hatékonyabb tipp Kondora Istvántól, a sárvári Spirit Hotel szaunamesterétől, hogy a szaunázás nemcsak hatékonyabb, hanem még élvezetesebb is legyen.
Hat tipp, hogy még jobb legyen a szaunázás

1) Fokozzuk a méregtelenítést teákkal!

A szauna egyik legjótékonyabb hatása a méregtelenítés, hiszen a melegben kitágult pórusokon keresztül könnyen és gyorsan távoznak a káros anyagok a szervezetünkből. A szervezet belső méregtelenítését fokozhatjuk szaunázást követően méregtelenítő hatású teák fogyasztásával. E célra a legnépszerűbb ízek közé tartozik például a menta- és a gyömbértea, de számos más íz közül is válogathatunk. Hasonló hatású például a kamilla, a narancshéj, a csipkebogyó, a petrezselyem, a citromfű, valamit a zöld és a fehér tea is.

2) Használjunk krémeket!

„A szauna a leghatékonyabb kozmetikus” – vallja Kondora István. A melegben kitágulnak, kitisztulnak a pórusaink, így sokkal könnyebben szívják fel az értékes hatóanyagokat. Akár házilag is kikeverhetjük a leghatékonyabb szaunázás utáni krémeket. Kiváló alapanyag lehet a joghurt, ami mézzel elkeverve egyedülálló hidratáló és tisztító hatású, tengeri sóval vegyítve pedig visszaállítja a bőr hétköznapok káros hatásai miatt felborult Ph értékét.

3) A pakolásokról se feledkezzünk meg!

A krémek mellett sokféle vitaminokban és öregedésgátló antioxidánsokban gazdag gyümölcsös pakolást is használhatunk, melyek hasonlóan nagy hatásfokkal szívódnak fel. A leghatásosabbak a frissítő bőrtisztító, vitalizáló hatású citromos és avokádós pakolások.

4) Kössük össze más kezelésekkel!

Ahol szaunázni lehet, ott általában más kezeléseket is választhatunk, melyek sok esetben kifejezetten növelik egymás jótékony hatásait, így ha tehetjük, ne csak szaunázni térjünk be a wellness paradicsomokba! Például az ajurvédás egésztest, vagy az aromaolajos masszázs után vegyük az irányt a gőz felé, hiszen a gőzkabin használata ilyenkor jelentősen növeli a bemasszírozott olajok hatásfokát.

5) Tanuljunk a külföldiektől!

Ahány ország, annyi szaunakultúra. A finnek a száraz szaunát kedvelik, fenyő-, vagy erdei gyümölcsös illatokkal, a közelebbi országok a citromos, kamillás illatokra esküsznek, az oroszok pedig magas páratartalmú, forró szaunákat részesítik előnyben. Mindezek ízlés kérdései, ám mind közelebbi, mind távolabbi országoktól érdemes ellesni, hogy náluk teljesen természetes a meztelen szaunázás. „A magyarok meglehetősen idegenkednek a fürdőruha nélküli szaunázástól, szemmel láthatóan kényelmetlenebbül érzik magukat, pedig a fürdőruhás szauna kifejezetten egészségtelen, hiszen a műszálas anyagokból 65℃ felett a  szervezetre káros anyagok oldódnak ki. Ilyenkor lép életbe a szaunamesterek humorista funkciója, akiknek az is fontos feladata, hogy egy-egy viccel és sok kommunikációval oldják a feszültséget” – osztja meg tapasztalatait Kondora István, akinek a szeánszain naponta több száz magyar és külföldi vendég is megfordul.

+1) Pihenjünk

A szauna egyfajta mesterséges lázat idéz elő, s ezzel váltja ki a jótékony hatásait, ám rendkívül fontos, hogy szervezetünknek a szaunázást követően hagyjunk elég időt a regenerálódásra, pihenésre. Ilyenkor pótoljuk a folyadékot, semmiképp se végezzünk aktív mozgást, csak ejtőzzünk egy kicsit. A legjobb, ha olyan helyen szaunázunk, ahol külön erre a célra kialakított pihenőrészeken nyújtózhatunk. 

közösség

további frisss

lap tetejére