Győzelem a nyitányon: Falco KC – Atomerőmű SE 93-82

szróbert-HCs • 2014. szeptember 20., szombat •
Nagyon örülök a győzelemnek, hiszen egy nagyon jó erőkből álló Paksot sikerült legyőzni. A mérkőzést végig irányítottuk, kézben tartottuk, pedig ők a bajnokság egyik legnagyobb esélyesei. Hittünk magunkban volt szívünk és volt eszünk is a győzelemhez. Persze voltak hibáink, túlváltások és rossz segítések, de mindenki motivált volt és így sikerült nyerni. A Komárom ellen már biztosan fáradtabbak leszünk, ám szombaton is szeretnénk megörvendeztetni a közönségünket - nyilatkozta a meccs után a frisss.hu-nak Kálmán László vezetőedző.

Falco-Trend Optika KC Szombathely – Atomerőmű SE 93–82
(20–13, 21–28, 27–20, 25–21)
Aréna Savaria, 1200 néző
V.: Török Z., Esztergályos R., Sabáli L.
Falco: MARTINICS 29/15, DOYNE 18/6, Will 2, Dukics 7/3, Hall 5/3. Csere: PERL 16, Bognár 2, Majsztorovics 6/3, Váradi 8/6.
ASE: Kovács Á. 2, Medve 2, Baki 2, SZABÓ ZS. 17/9, JONES 20. Csere: ROBERSON 22/9, Tóth Á. 2, Dugat 5/3, Eilingsfeld 7/3, Markovics 4.

Kipontozódott: Dugat (35. perc)

Kálmán László csapata kiválóan kezdett, Doyne szinte mindent bedobott. Az első tíz percet az eredményes védekezésnek hála 7 ponttal nyert meg a sárga-fekete csapat. Aztán zárkózott, majd fordított is a Paks. Egyszer a hazaiak, másszor a vendégek vezettek, nem, így a szünetre 41-41-es állással vonulhattak öltözőbe.

A félidő után, a harmadik negyedet is jól kezdte a Falco KC, 53-46 is volt. Aztán ezt követően több távoli dobás és ziccer is kimaradt, Kálmán László azonnal időt is kért, ekkor 53-50 állt az eredményjelzőn. Majd megint beindult a henger, 62-54-re is elhúztak a hazaiak. A harmadik negyed végén 68-61 volt a részeredmény.
A negyedik negyedet is a Falco kezdte jobban, 79-67 is volt az eredmény. A sárga-feketék nagyon jól játszottak ezekben a percekben. Három perccel a vége előtt már 85-75 volt az állás. Amikor kettő perc volt vissza, akkor 86-77 állt az eredményjelzőn. Egy perccel a meccsvégi dudaszó előtt pedig 89-81 volt a Falco javára. vastaps köszöntötte az utolsó minutumot, a végén 11 ponttal nyert a sárga-fekete gárda, 93-82 lett a vége. Szép volt, fiúk!

A Haladás esti meccse miatt szombaton 16 óra 15 perckor lép pályára a Falco KC, ekkor a Komárom lesz az ellenfél.