Ez nem a Haladás napja volt: Diósgyőr-Haladás 3-0

szróbert • 2014. augusztus 10., vasárnap •
Noha két súlyos vereséget is elszenvedett az Európa Ligában a Diósgyőr, a harmadik forduló elérése a nemzetközi kupában így is szép eredmény. A hazai bajnokságban is remek rajtot vettek a hazaiak, hiszen egy győzelem mellett egy döntetlen állt a nevük mellett, a mieink pedig az Újpest elleni hazai fiaskó után megérdemelt győzelmet arattak Kecskeméten. Ilyen előzmények után futott ki a két csapat a zöld gyepre. A meccs aztán a hazaiaknak sikerült jobban, a szombathelyiek mellől ezen az estén elpártolt a szerencse.

Diósgyőr-Haladás 3-0 (0-0)
Diósgyőr: Rados - Okuka, W. Alves, Kádár, Husic - Bori (Marjanovic 63'), Bognár (Németh M. 77'), Nikházi, Bacsa - Takács T. (Gosztonyi 52'), Grumics
Haladás: Rózsa - Jagodics (Gaál 75'), Dvorschák, Devecseri, Katona - Medgyes, Fehér, Nagy O., Szakály (Városi 75'), Halmosi - Zamostny (Jancsó 46')

1' - A diósgyőriek indították útjára a labdát.
10' - Meddő mezőnyjáték zajlik, egyik csapat sem alakított még ki helyzetet a másik kapuja előtt.
12' - Komoly védelmi hiba után Nikházi lőhetett kapura, Rózsa bravúrral hárított.
18' - Ritmust váltott a Diósgyőr. Most Husic csapta be védőjét, beadására kiválóan érkezett Nikházi, de a lövés ezúttal mellé vágódott.
31' - Kapufa! A semmiből kerültünk helyzetbe, de Nagy Olivér lövése sajnos kifelé pattant a kapufáról.
41' - A Bori-Grumics akció végén Rózsa lépett ki jó ütemben és felszedte a labdát, mielőtt a támadó elérte volna azt.
A szünetben Artner Tamás változtatott, Zamostny helyett jancsó folytatta.
53' - Szép akció végén előbb Halmosi, majd Jancsó került helyzetbe, utóbb kisodródott, majd előbbi fölé lőtt. Több volt ebben a helyzetben.
55' - Mesteri akció végén Nagy O. beadása után Halmosi félfordulatból lőhetett, de rados résen volt.
68' - Vezetnek a hazaiak! Nagyon nyomott az elmúlt percekben a Diósgyőr, most Gosztonyi cselezett befelé, beadásába Jagodics szerencsétlenül lépett bele, öngól, 1-0!
70' - A kezdőrúgás Halmosi alakított ki gólhelyzetet, de Rados rávetődött a labdára.
74' - Marjanovic eldönthette volna a három pont sorsát, de a válogatott formában védó Rózsa szögletre mentett.
82' - Sajnos eldőlt a meccs. Hiába támadtunk, lekontráztak bennünket, hiába védett megint Rózsa, a jó ütemben érkező, cserejátékos, Németh M. besegítette a kipattanót, 2-0!
91' - Szegény embert az ág is húzza, most Fehér csúszott bele szerencsétlenül a labdába, megint öngól, 3-0!

Fotó: Grnák László