Esőben és napsütésben: vízilabda a Tófürdőn

Szita Róbert - Fotó: Hornyák Emőke • 2017. július 16., vasárnap •
Az AVUS felnőtt csapatának vezetőedzője, Matajsz Márk szerint az Ifjúsági Vízilabda Karnevál kiváló kezdeményezés. A 2. nap mérkőzésein jártunk.

Szombat kora délelőtt folytatódott a karnevál, mely pénteken kezdődött és ITT már olvashattak róla.
A kezdeményezés mindenképpen jó, hiszen minden ilyen program öregbíti a sportág és a város hírnevét. Jó ötlet, bízunk benne, hogy az időjárás is jobb lesz. Az elsődleges célunk, hogy mind az U13-as, mind az U17-es csapat nemzetközi tapasztalatot szerezzen, játszanak és élvezzék a játékot a külföldi ellenfelekkel szemben. A lényeg, hogy győzelemre törekedjünk, játszunk együtt, mérjük fel magunkat.

A spanyol és amerikai csapatok mindig erősek, a lényeg, hogy fejlődjenek és önfeledten játszanak a ,,gyerekeink”, az eredmény másodlagos – tette hozzá az AVUS és az U17-es csapat vezetőedzője.

Az AVUS közösségi oldalán tette közzé a szombati eredményeket. Most nézzük az U13-as mérkőzéseket:
AVUS-FTC 4-11 (2-3, 1-2, 1-3, 0-3)
A mérkőzés elején, az első két negyedben türelmesen, jól vízilabdázott a szombathelyi csapat, ám ahogy elkezdett kapkodni, elhúzott az ellenfél. Így 4-4 után állva hagyta ellenfelét az FTC. A szombathelyi gólszerzők: Galambos B. 1, Prácser 1, Juhász S. 1, Ladányi 1.

AVUS-Sopron 10-4 (5-0, 2-0, 2-1, 1-3)
Az AVUS hamar tetemes különbségre tett szert, a hajrában pedig már valamennyi játékosa lehetőséget kapott, hogy megmutassa: mit tud. A vasi győzelem egy percig sem forgott veszélyben.
A szombathelyi gólszerzők: Prácser 4, Galambos B., Novák D. 2-2, Németh B. 1, Juhász S. 1.

Az U17-es mérkőzések eredményei:
AVUS-Győr 13-4 (4-1, 4-1, 4-1, 1-1)
Az első gólt ugyan a győriek szerezték, de aztán beindult a hazai henger. Különösen Baranyai Ákos és Ekler Zsombor volt elemében, a félidőre már hattal mentek a hazaiak. A tizedik gól különösen szépre sikerült: Novák büntetőt védett, az ellentámadásból Baranyai pazar gólt szerzett.
A szombathelyi gólszerzők: Baranyai 4, Ekler Zs. 3, Galambos G., Kátai 2-2, Makrai, Varga Zs., 1-1.

AVUS-Racing (francia) 24-4 (7-1, 6-1, 6-1, 5-1)
A szombathelyi gólszerzők: Baranyai 6, Makrai 5, Ekler Zs. 4, Szabó B. 3, Galambos G. 2, Zubrits, Varga Zs., Kátai, Sántha 1-1.
Már az első negyedben eldőlt a találkozó, a nagy kedvvel vízilabdázó aligátorok alaposan megszórták francia ellenfelüket.

A további szombati eredmények:
U13: Racing-Sopron 7-13, Kuhat-BWMF 1-18, BWMF-Racing 22-0, FTC-Kuhat 21-1.
U17: A-csoport: Kuhat-Miskolc 6-9, Commerce Aquatics-Pays 8-10, Ajka-BWMF 2-23, Pays-Miskolc 9-10, BWMF-Kuhat 21-1.
B-csoport: Cardinal Newman-FTC 3-20, Győr-FTC 1-19, Cetus-Racing 19-3, Cetus-Cardinal Newman 18-2.

Vasárnap 11.10-kor AVUS-Kuhat U13-as, 11.30-kor AVUS-FTC U17-es meccset rendeznek.  A helyosztók 14.30-kor kezdődnek.