Aki nem rúg gólt, az vereséget szenved: Újpest–Haladás 1-0

SzR • 2014. november 29., szombat •
A támadójátékunk nem volt hatékony, az ellenfélnek pedig több gólhelyzete is volt, ennek ellenére a döntetlenben jobban kiegyeztem volna, ezt Szentes Lázár mondta a köztévének nyilatkozva, miután a Haladás vereséget szenvedett Újpesten is. A zöld-fehérek zsinórban hatodik bajnoki meccsükön kaptak ki úgy, hogy egyetlen gólt sem sikerült rúgniuk. A szombathelyi csapat továbbra is az NB I sereghajtója.

Újpest – Haladás 1-0 (0-0)
Budapest, Szusza Ferenc stadion
Újpest: Balajcza  - Nego, Heris, Litauszki, Forró – Simon K., Nagy I. G., Koszovics (Sztaniszlavljevics 58’), Balogh B. (Bardhi 58’), Suljic – Ojo (Rojo 88’)
Haladás: Rózsa – Schimmer, Fehér Z., Dvorschák, Zsirai – Gaál, Iszlai, Városi, Jagocs M., Radó (Jefremov 85’) – Rocchi (Zamostny 61’)

1’ – A lilák indították útjára a labdát.
4’ – Támadóan lép fel a Hali, Radó már a második szabadrúgását végezhette el.
8’ – Simon éles beadása elszállt Ojo lába előtt. Szerencsénk volt.
20’ – Gaál-Radó-Schimmer akció végén nem tudta a Haladás lövéssel befejezni az amúgy mutatós támadást.
30’ – Simon K. lőtt veszélyesen kapura.
32’ – Heris lövését ütötte bravúrral szögletre Rózsa.
34’- A Haladás első szögletét Radó végezhette el, a beadásra kiváló ütemben érkező Gaál fejesét Balajcza hárította.
Az első félidő végén megállapítható, hogy sokkal szervezettebben játszik a Haladás, mint a múlt héten, a védelem nem hibázott eddig, és a támadások is befejeződnek. Csak az a gól…az hiányzik nagyon.
A szünetben egyik csapat sem cserélt.
50’ – Szöglet után Dvorschák emelkedett a legmagasabbra, fejese a lila-fehér kapus kezében landolt.
54’ – Gaál távoli szabadrúgását csak üggyel-bajjal tudta Balajcza kitessékelni.
57’ – EMBERHÁTRÁNY, a szegény embert az ág is húzza! A korábban sárgát kapó Zsirai hiába ment labdára, az újpesti ellenfél lábát is eltalálta, jön a második sárga és a piros lap!
58’ – Azonnal kettőt cserélt az Újpest!
63’ – Nego cselezte be magát a 16-oson belülre, de a lövés lepattant a védőkről.
68’ – Nego beadása után a csereként beállt Sztaniszlavljevics kotorta közelről kapura a labdát, ám Rózsa résen volt.
75’ – Bárdi lövését ártalmatlanította Rózsa. Jól véd ma a válogatott kapus.
77’ – Vezet az Újpest! A beadásra érkező Rózsa ugyan megfogta a labdát, de nem birtokolta azt, így a kipattanó játékszert Szaniszlavljevics beemelte az üres kapuba, 1-0!!!
84’ – Bardhi is kiáll, pontosan 26 percet töltött a pályán.
87’ – Jagodics is pirosat kapott, miután páros lábbal becsúszott és volt egy sárgája, jogos az ítélet, nem is reklamált! Kilenc emberrel folytatja a Haladás
.
90’ – Gaál szabadrúgása fölé szállt.
90’ + 4’ – Simon K. még fölé rúgta a kihagyhatatlant, aztán Nego is gólt rúghatott volna, ám közben vége a meccsnek, 1-0-ra nyert az Újpest.