A második negyedben ment el a meccs: Alba - Falco 93-80

SzR - Fotó: Bodorkós Máté • 2017. április 23., vasárnap •
A listavezető otthonában nem sikerült meglepetést okozni a szombathelyi sárga-feketéknek.

Alba Fehérvár-Puebla Plus - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 93-80

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
V.: Cziffra Cs., Török R., Frányó P. (Várhalmi Zs.)

Alba: Taylor 25/12, Mohammed 12, Markovics 17/3, Lóránt 21, Keller Á. 17/6. Csere: Keller I. -, Farr 1, Somogyfoki -.

Falco: Medford 4, Govens 16/3, Váradi 14/6, Pustahvar 15/9, Zigeranovic 2. Csere: Tóth N. 8, Bognár 2, Barham 11/9, Kovács P. 2, Simon 6.

4. negyed: sajnos Lóránt pontokkal indul az utolsó 10 perc. Kosáreső a negyed elején, de védekezni is kellene, 77-61. Barham nagyon belejött, jól védekezik és a triplákkal sem áll hadilábon, 91-78, de már csak 2 perc van vissza. Nem sikerült a végén közelebb zárkózni, megmaradt a 13 pontos különbség.

3. negyed: nagyot kellene változni a Falco játékának, hogy fordításrl lehessen beszélni, már 56-33. Nem megy a játék, sajnos, 59-37. A triplákkal segít magán a Falco, Váradi, majd Pustahvar is betlált, 63-47. Govens és Barham is belejött, de az Alba nem engedi, hogy túl közel jöjjön a Falco, 68-54. Az utolsó negyedre 14 pontos előnnyel fordulhat rá az Alba, 70-56.

2. negyed: azelső kosarat a hazaiak szerzik, de Tóth Norbert rögtön egalizál, 23-23. Ezt követően 2 Lóránt dupla, majd Sekulovic mester azonnal időt kér, kell a fejmosás. Hiába  ajátékmegszakítás, most ellépett az Alba, már 38-28. Tíz volt ekkor a különbség, majd pár perc múlva, 48-28-nál már duplájára gyarapodott a differencia, sajnos. Csúnya volt ez a negyed, a Falco mindössze 9 pontot szerzett, 52-30 a szünetben.

1. negyed: Zigeranovic hozta el a feldobásnál a labdát, de az első pontokat Taylor szerezte, majd egy gyors labdazserzés után már 7-0! Az első sárga-fekete pontot Zigeranovic szerezte büntetőből, majd Govens szépített, 7-3. Magához tért a falco, Váradi triplája után már 11-10. Jól tartja a Falco az Alba csapatát, Váradiék nem akarnak leszakadni, 19-15. Az utolsó pillanatok is a szombathelyieké, Govens jól játszik, már 8 pontos, az állás pedig 21-21.

A Falco kezdője: Medford - Váradi, Govens, Pustahvar, Zigeranovic.

A meccs előtti Váradi Benedek-féle várakozásról ITT olvashattak a klub honlapján, most jöjjön a kosármeccs!

A Falco kerete: Simon, Váradi, Hódi, Tóth N., Bognár, Zigeranovic, Pustahvar, Govens, Barham, Medford. Kovács P.

Április 6-án már találkoztak a csapatok a felsőházi középszakaszban, akkor, az Aréna Saváriában a hazaiak agresszív védekezésének köszönhetően 69-62-re győztek Szombathelyen a sárga-feketék.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.