A harmadik negyedben ment el a meccs: Szolnok - Falco 92-84

SzR - Fotó: Bodorkós Máté • 2017. április 01., szombat •
A felsőházi középszakasz első meccsén Szolnokon vendégszerepelt a Falco. A sárga-feketék meglepetésre készültek, de sajnos a 3. negyedben elszálltak az esélyek. Fotónk a februári hazai meccsen készült.

Szolnoki Olaj KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 92-84 (24-27, 14-16, 30-15, 24-26)

Tiszaligeti Sportcsarnok,
V.: Benczur T., Jakab L., Boros T. (Bodrogváry I.)

Szolnok: Pavlicsevics 15/9, Vojvoda 33/9, Popovics 2, Eilingsfeld 10/6, Andric 14. Csere: Boriszov 2, Tóth Á. 6, Wittmann 10/6.

Falco: Medford 7/3, Govens 20/12, Váradi 4, Pustahvar 10/6, Zsigeranovics 10. Csere: Barham 13/3, Tóth N. 10, Bognár 2, Kovács P. 6, Simon K. 2.

Kipontozódott: Barham (40. perc)

4. negyed: teljesen szétesett a sárga-fekete csapat, már 73-58. Kicsit közelebb zárkózunk Barham triplájával, de ez még nagyon kevés, 81-70. Ráadásul, azonnal jön rá a válasz. A végén felzárkózott a Falco, de igazán nem tudta izgalmassá tenni a hajrát. Hiába nyert meg 3 negyedet is a Falco, mégis a Szolnok nyerte a meccset.

3. negyed: az elején nagyon odakoncentrált az Olaj, alig 2 perc játék és buta szabálytalanságok miatt már ott az előny, 47-45. Vojvodát nem tudja tartani a Falco, már 19 pontos, 50-48. Sok hibával játszik most a Falco, kezd ellépni az Olaj, 59-51. Sekulovic mester időt is kér. Az eredményjelző 68-58-at mutat az utolsó 10 perc előtt.

2. negyed: az első kosár a hazaiaké, aztán Kovács Péter pöcizte be a labdát. Egyre jobban dob kintről az Olaj, Pavlicevic triplájával egyenlő az állás, 32-32. A negyed vége előtt 3 perccel eg ykis szünet, az időkérésnél 35-39 az állás, jól mozog a csapat, a mester sokat frissít. Ezt a negyedet i shoztuk, 38-43.

1. negyed: a hazaiak hozták el a labdát, majd az első kosár is az övék, de Zigeranovic azonnal egyenlített. Aztán egy triplával és Ivan újabb duplájával már 7-12 ide! Csak így tovább! A hazaiaknál ,,elszakadt a cérna", 8-15-nél időt kértek! Nagyon szoros negyed végén minimális a Falco előnye, 24-27.

A Falco kezdője: Medford - Váradi, Govens, Pustahvar, Zigeranovic.

A tét a felsőházi középszakasz bravúros kezdése. A meccs előtti Váradi Benedek-féle várakozásról, illetve alapszakasz-értékelésről ITT már olvashattak, most jöjjön a kosármeccs!

A Falco kerete: Simon, Váradi, Hódi, Tóth N., Bognár, Zigeranovic, Pustahvar, Govens, Barham, Medford. Kovács P.

Februárban 87-79-re győztek a sárga-feketék.

16.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.