Szombathelyi nő az év legjobb hölgysofőre

Frisss • 2013. szeptember 05., csütörtök •
A Suzuki három hónapig kereste a 2013-as esztendő legjobb hölgysofőrjét. Az országos versenyben több mint 3000 asszony és lány tette próbára magát, végül a szombathelyi Gazdag Judit bizonyult a legügyesebbnek.

A legfiatalabb nevező épphogy betöltötte a tizennyolcat, a legidősebb 73 évesen vállalta a megmérettetést. A selejtezőből 88 hölgysofőr került a hétvégi, zsámbéki döntőbe. A Suzuki három hónapja kereste ország legjobb hölgysofőrjét, a versenybe az ország minden pontjáról akadtak jelentkezők, összesen 3285 hölgysofőr regisztrált.

A versenyt Zsámbékon egy modern vezetéstechnikai pályáin rendezték. Három fordulóban előbb 46, majd 12 fősre szűkült a mezőny.  Az első két futamban a versenyzők kikerülési, szlalom-, tolatási és parkolási feladatokat oldottak meg, továbbá áthajtottak a rántópadon és az azt követő csúszós felületen is. A döntő futamba jutott tizenkét hölgysofőrnek egy lassítókkal tűzdelt „országúti” pályán kellett bizonyítania tudását.

A győztes 36 éves, sokáig autózott Magyarország és Németország között, az utóbbi fél évben azonban tanulmányai miatt ideje nagy részét Szombathelyen tölti.  „Jelenleg egy Mazdát, olykor egy régi Suzuki Swiftet hajtok. Mindkettő hosszabb a Splashnél, ami különösen a hosszú, kanyargós tolatásban volt szokatlan. Pedig igyekeztem felkészülni a versenyre: éltem a lehetőséggel, a Sipos Autóház parkolójában gyakoroltam egy Splashsel. Persze ott csak négy bója volt az itteni több százzal szemben” – nyilatkozta a győztes Gazdag Judit a bevezetem.hu-nak.

A nyertes jutalma egyébként egy vadonatúj 1,2 literes, benzinmotoros Suzuki Splash.