ÖsszeValó - avagy a két valóságshow

HÁ • 2011. november 21., hétfő •
A két – magából sorra celebeket foshow – műsor bár nem egy idősávban fut, mégis erős párhuzamokat mutat. A TV2 őszi nagy dobásának beharangozott, Törökországból vásárolt ÖsszeEsküvőkre keresztelt reality első híreire, mintha a Való Világ 5 stábja ÖsszeCsinálta volna magát, hiszen hirtelen elkezdtek kizárólag szingli pasikat és csajokat keresni, valamit többször is az „Ármány és szerelem Villáját” emlegették. Szintén furcsa, hogy a VV-ben ugyan csak egy lehet, aki mindent visz, mégis görcsösen ragaszkodnak ahhoz, hogy párokat kovácsoljanak, ezért még randikat is lehet nyerni bizonyos feladatok után, kísértetiesen hasonlóan a TV2 anyósos reality-jére. Összefésültük az ÖsszeValót!
ÖsszeValó - avagy a két valóságshow

A TV2 ismét előszeretettel nyúlt a konkurensének levetett szennyese után, amikor a néhai RTL Klubos Peller Mariannt is megához édesgette, majd a műsor folyamának közepén egy egyhetes, titokzatos hajfestésre küldte. A visszatért műsorvezető – a botfülűek számára is észrevehető módon – feladta esetenként vinnyogó, idegeskedő hanglejtését, és elkezdett mélyebb, búgó hangon szólni a tévénézőkhöz… ezzel persze nem állítjuk azt, hogy nem csak hajfestésre, hanem beszédtechnikai órákra is elküldték a Peller nővérek fiatalabbik tagját.

forrás: TV2

Forrás: TV2

A két műsor eleinte még kevésbé hasonlított egymásra. A VV5 hozta a szokásos beszavazó show-it, amelyben bár előre lehetett sejteni, hogy ki lesz a befutó, illetve a beköltöző, de arra mégis jó volt, hogy felépítsék a karaktereket. Így ismerhették meg a nézők azt az összesen 16 szereplőt, akiket nap mint nap nézhettek az esti összefoglalóban. Az ÖsszeEsküvőkben viszont meglehetősen nagy volt az ÖsszeVisszaság. Míg az RTL Klub Villájában maximum tizennégy játékos volt nyomon követhető, addig a TV2 huszonnégy szereplőt költöztetett be néhány óra leforgása alatt.  Ők leginkább könnyen összetéveszthető sötét hajú lányok voltak – legalább egy stylist kezelésbe vehette volna őket, hogy mindegyiknek egyedi stílust teremtsen –, akik szinte statisztaként működtek, hiszen a jobban felismerhető anyósok és a fiaik sorra szórták ki őket.

A két reality viszont az indulása óta egyre közelebb került egymáshoz. Az ÖsszeEsküvők az induláskor visszafogott, elegáns, családbarát műsort ígért, amely nem akart a Való Világra hasonlítani. Ezt eleinte be is tartották, hiszen érthetetlen módon összebarátkoztatták a lányokat az anyósokkal. Ezzel együtt el is felejtették, hogy a műsor alapvetően az anyós-meny konfliktusra van kihegyezve. A török anyaműsor szabályai szerint a fiúkat eleinte külön költöztették, amivel nem tudni, hogy mi volt az alapvető cél, hiszen valakivel a műsor végén frigyre kell lépni, de lehet, hogy úgy gondolták: a különélés a jó házasság titka.

(Forrás Rtl klub) Alekosz Való Világ majd Összeesküvők

Alekosz (Forrás: Rtl Klub)

Aztán amikor az egyik szereplő kilincsre kent ondóját premier plánban csodálhattuk meg – ugyanez a szereplő később anyósok tusfürdőjébe is belespriccelt –, sejthető volt, hogy a beígért elegancia és visszafogottság hamar szerte fog foszlani. Később egy másik ifjú titán négy órán keresztül csalta meg benti párját, mindenféle öncenzúra nélkül. Végül a VV-től való teljes elhatárolódást „leginkább” megpecsételendő, beküldték az olcsó poénokkal élő, de korántsem olcsó – a sajtóértesülések szerint nagyjából 50 millió forintba kerülő, ámbár nézettségnövekedést mégsem hozó – VV győztest, Alekoszt. Ezzel újabb embert csaltak el a konkurenciától, csakhogy annak már rá sem volt szüksége.

A Való Világ ötödik szériájában csekély az élő közvetítés – hiszen este 10 és reggel 5 óra között, megszakított és időszakos kukkolást biztosítanak –, ezért nem igen tudhatjuk, hogy mi történik napközben. Viszont meg nem erősített folyosói pletykák szerint a műsorban, átlagosan napi 5 feladatot kell a játékosoknak végrehajtaniuk, még akkor is, ha ebből csak egy kis hányad kerül valóban adásba. Ezzel szemben láthatjuk az ÖsszeEsküvők online közvetítésén, hogy a játékosok gyakran unatkoznak, és leginkább maguknak találnak ki feladatokat, vagy játszanak olyan játékokat, amelyeket az „átlag polgárok” valószínűleg az általános iskola óta nem játszanak.

közösség

további frisss

lap tetejére