Vérbeli rangadón egy pontot hozott el Baranyából az SZKKA

hv • 2023. március 13., hétfő •
Az előzetes várakozásoknak megfelelően hatalmas küzdelmet, az utolsó percig kiélezett csatát hozott a Kozármisleny-SZKKA rangadó.

NB I./B két élcsapata szépszámú közönség előtt végül igazságosan megosztozott a bajnoki pontokon. Nagy kár, hogy a szombathelyieknek megítélt öt hétméteres közül csak egyet sikerült értékesíteni.

Derbihez méltó hangulat fogadta a csapatokat, a vendégszektor is megtelt a szombathelyi szurkolókkal. Az első perctől kezdve szorosan indult a mérkőzés, mindkét gárda kissé idegesen kezdett.

A tét okozta rontott próbálkozások után az SZKKA nyugodott meg előbb, zsinórban 4 gólt is dobott.

Nem véletlenül kért időt 4:7-es állásnál Gyulay László, a hazaiak mestere. A meccs a továbbiakban is fordulatosan alakult. A baranyaiak is összekapták magukat, aminek eredményeként a 20. percben 10:9-re alakították az állást. Szinte tapintható volt a feszültség a csarnokban, elképesztően szorosan alakult a találkozó.

Blokkolt lövések és védések után ismét fordítottak Pődör Rebekáék.

A szünetre egygólos szombathelyi előnnyel mentek öltözőbe a csapatok.

A második játékrész elején a házigazda ragadta magához a kezdeményezést, 17:15-nél időt is kért Pődör Zoltán vezetőedző. Bár érződött a lányokon a mérkőzés súlya, de szerencsére tudták rendezni a sorokat, és a 43. percre ismét megfordították az állást (18:19). Jött az újabb hazai időkérés, de

a rövid szünet nem törte meg az SZKKA lendületét.

Gyors gólokkal növelték előnyüket. 19:22-es vezetésüknél már csak negyedóra volt vissza. A hajrára így is óriási izgalmak maradtak.

22:24-et mutatott az eredményjelző, amikor elkezdődött az utolsó tíz perc. A végső pillanatokig kiélezett küzdelem folyt,

a Kozármisleny végül döntetlenre tudta menteni a mérkőzést.

S hogy ez a megszerzett egy pont mire lesz elég, az csak a későbbiekben derül ki, most két hazai bajnoki következik a SZISE és a Gárdony ellen.