Újabb futsalos siker

frisss • 2020. január 20., hétfő •
Könnyed ujjgyakorlat volt, egy percig sem forgott veszélyben a Haladás újabb győzelme.

1. Félidő
Dávid Richárd először a pályán Hali-mezben. Az első komolyabb helyzet a Rubeolához fűződött - Érsek bombázott hatalmasat, Alasztics azonban oldalra ütötte a labdát. Ettől kezdve sorjáztak a Hali-helyzetek, de Varsányi remekül állta a sarat. Sarokrúgásból megszerzi a vezetést a Hali Dróth Zoli 10 méteres durrantásából a 7. percben 1:0! 1 perccel később újabb hazai szöglet és ismét Varsányi ketrecében a játékszer 2:0, Hajmási a gólszerző. Bent táncol a 3. hazai találat is Vas Ádámnak köszönhetően, aki szintén több mint 10 méterről eredményes. Váratlan fordulat történt a 15. percben: Nehéz Krisztián szépített 3:1. Az eredmény már nem változott, így félidőben Haladás - Rubeola 3:1.

2. Félidő
3 perc telt el a 2. félidőből, amikor növelte előnyét a hazai alakulat Vas Ádám újabb góljával - 4:1! Rögtön a találat után Varga Csaba került nagy ziccerbe, de fölé bombázott. Dróth-show a 12. percben, ám gól helyett oldalrúgással jöhetett a Rubeola. A második félidő kísértetiesen hasonlít a Dunaferr elleni meccsre, ahol ugyan nyomott a Haladás, de fölénye meddő volt. Ugyanez jellemezte most is a vasiak játékát. Sőt, volt olyan periódus, amikor beszorította ellenfelét a Rubeola, újabb vendég gól volt a levegőben, ám Alaszticson nem tudtak fogást találni. Addig, addig járt az a bizonyos korsó a kútra, amíg aztán baj lett - 5 perccel a vége előtt Varga módosította az állást 4:2-re, ám még ki sem ünnepelték magukat a vendégek, amikor Horváth Péter köszönt be, lövése épphogy becsorgott Varsányi kapujába - 5:2. Újabb találat már nem született, a végeredmény tehát: Haladás - Rubeola 5:2.