Szibériai tigriskölyköket vizsgáltak a Nyíregyházi Állatparkban

SzR-soszoo.hu • 2015. július 25., szombat •
A héten mutatták be a sajtó képviselőinek a Nyíregyházi Állatpark legifjabb nagymacskáit, a két szibériai tigriskölyköt. A kicsik már az első orvosi vizsgálaton is átestek.
Szibériai tigriskölyköket vizsgáltak a Nyíregyházi Állatparkban

A kéthetes állatokat az állatorvosok megvizsgálták és megtörtént az első állapotfelmérés, valamint az ilyenkor rutineljárásként adott vakcina és féregtelenítő paszta beadása is. A vizsgálaton – melyet hősiesen tűrtek - fény derült az ivarukra is: egy nőstény és egy hím született, így a nevük: Katja (aki 2 hetesen 2.65kg) és Vladim (jelenleg 2.85kg) lett.

Az Európai fajmegőrzési Tenyészprogram (EEP) keretében itt élő szibériai tigris pár tagjai igen eredményesek, ez már a harmadik közös almuk. A pár ivarérett nőstény tagja különösen kedves nekünk, hiszen az anya állat 2005-ben itt látott napvilágot. Pamír most is igen gondoskodó, féltve vigyázza csemetéit, s egy elkülönített kifutóban. 
A szibériai tigris a ma élő 6 tigris alfaj közül a legnagyobb termetű, az ivarérett hímek akár 300 kg-osak is lehetnek, s ezzel a legnagyobb nagymacska a világon. Eredeti élőhelyük Kelet-Szibéria, Korea és Mandzsúria volt, manapság azonban számuk és elterjedési területük tragikusan lecsökkent, csak az Amur és az Usszuri folyók vidékén élnek alig 400-an.
Megritkulásuk legfőbb okai, a rájuk, illetve főbb táplálékállataikra, a szarvasokra és vaddisznókra irányuló (orv)vadászat, valamint a természetes élőhelyek pusztulása.

A népszerűséggel együtt fog járni, hogy állatparkunk munkatársait keresni fogják azzal a kéréssel, hogy szeretnék megsimogatni a tigriskölyköket. Erre azonban sajnos nincs lehetőség. A tigrisek nem házi kedvencek, hanem vadállatok, és egészséges fejlődésükhöz nélkülözhetetlen a nyugodt környezet. Természetesen a kis állatok megtekinthetőek, a szibériai tigris kifutó egy elkülönített részén.

 

közösség

további frisss

lap tetejére