Sima kosárlabda siker az Arénában: Falco - PVSK 86-62

Szita Róbert tudósítása - Fotó: Hornyák Emőke • 2016. március 05., szombat •
Az első osztályú férfi kosárlabda-bajnokság 22. fordulójában a hazai sárga-feketék a pécsieket fogadták. A szombat esti meccsen a törleszteni való miatt (is) kötelező volt a győzelem. A vége nagyon sima lett.

Falco KC Szombathely - PVSK-PANNONPOWER 86-62

(19-16, 22-12, 23-17, 22-17)

Aréna Savaria, 1500 néző
V: Benczur, Balog, Tőzsér

Falco: Thomas - Váradi - Bognár - Lekli - Wright

PVSK: Czukor - Popadics - Antóni- Budimir - Horti

4. negyed: a vendégek mindent egy lapra fetéve estek neki az utolsó játékrésznek, ám a sárga-feketék nem engedték közelebb magukhoz az ellenfelet. 6 perccel a vége előtt 72-54.  A negyed derekától megint a Falco akarata érvényesült, Burgees pedig szórta a triplákat, 3 perccel a vége előtt 82-54-et mutatott az eredményjelző. A végén megint felzárkózott a PVSK, de így nagy különbséggel nyertek Kálmán László ,,fiai". Az utolsó pillanatban a fiatal Kovács Bence is betalált, így a vége 86-62 lett!!!

3. negyed: az első percben nem esett kosár, majd Wright köszönt be elsőként a második félidőben, 43-28. Aztán belelendült a Pécs, 45-34-nél időt kért Kálmán László. Hódi Patrik beállítása nagy húzás volt, azonnal beszórta a triplákat, 58-38-ra lépett el a Falco, jött is a vendégeknél az időkérés. Nem segített ez sem rajtuk, 64-45 az állás.

2. negyed: jobban kezdett a PVSK, így 21-21-nél a vendégek beérték a hazaiakat. Ezt követően egyre többet törődtek a csapatok a védekezéssel, sokkal kevesebb kosárt jegyezhettünk fel, és több büntető is kimaradt. A negyed végén Wright brillírozott, 36-26-nál már 10 ponttal is vezetett a Falco. A félidőben megnyugtató a fölény, 41-28 az állás.

1. negyed: a feldobás után a sárga-feketék hozták el a labdát, Burgess triplája jelentette az első pontokat. nagyon bekezdett mindkét csapat, szinte senki nem törődik a védekezéssel, csak a tiszta dobóhelyzetekkel. szoros volt a küzdelem az első 10 percben, melynek a végén 19-16-ot mutatott az eredményjelző.

Nem kevés a törlesztenivalója Kálmán László ,,fiaianak", hiszen Pécsett 1 ponttal, a Magyar Kupában viszont 20 egységnyi győzelmet arattak a baranyaiak.

17.55 - Jó estét és hazai kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.