Siker a nyitányon

sd, kép:fradi.hu • 2020. augusztus 29., szombat •
A Haladás VSE NB I-es férfi futsal csapata 2 góllal verte az új szezon első fordulójában vendéglátóját, az FTC-t.

Bár jól kezdték a hazaiak a mérkőzést, az ötödik percben egy szép átlövéssel Horváth Péter révén a Hali szerzett vezetést. Két perccel később Vas Ádám fejezett be egy gyönyörűen felépített támadást, ezzel már kettővel mentek a vendégek. A találatokat 10 perces gólcsend követte, majd egy szemfüles megmozdulással Rábold - Fekete volt a labda útja, ami végül a vendég kapuban kötött ki - 1:2. Ezzel azonban még nem volt vége az első etapnak. Szünet előtt tovább tudta növelni előnyét a Hali, Dróth Zoltán remek egyéni megmozdulása után született újabb gól - 1-3.

A második félidőben próbálta ledolgozni hátrányát a Ferencváros, inkább kevesebb, mint több sikerrel. Sámson ugyan sokadik helyzetét gólra váltotta, és Rábold révén akár egyenlíthetett is volna az FTC, a kapufa azonban a vendégekkel volt. Ami nem jött össze hazai oldalon, az összejött a túloldalon: a vasiak győzelmét Vas Ádám biztosította be saját maga második találatával, beállítva ezzel a végeredményt.

A szombathelyiek legközelebb szeptember 7-én 18 óra 30 perckor lépnek pályára hazai környezetben a Dunaferr ellen.

FTC – Haladás 2-4 (1-3)
Elek Gyula Aréna

FTC: Tóth – Horváth Sz., Sámson, Öreglaki, Bognár – Nyerges (k), Gellérfi, Rábold, Fekete, Cseri, Érsek, Fülöp, Milavecz. Vezetőedző: Madarász János

HALADÁS: Alasztics – Darrieer, Dróth, Vas, Vidák – Gyimesi (k), Nagy K., Hajmási, Horváth, Simic, Sipos, Dávid, Gerencsér, Szakasics. Vezetőedző: Juanra Calvo

Gól: Fekete (15.), Sámson (28.), ill. Horváth (5.), Vas (7., 33.), Dróth Zoltán (18.)