Rosszul indult a futsalhétvége

• 2021. június 05., szombat •
Az NB II-es osztályozó visszavágóján 5–1-es vereséget szenvedett a Rubeola FC vendégeként a Sárvár FC, így a csömöriek jutottak fel. Ugyanakkor a Haladás VSE futsalcsapata ma akár bajnoki címet is ünnepelhet az MVFC Berettyóújfalu otthonában.

Hazai pályán szoros mérkőzésen 4–3-ra kaptak ki a Rába-partiak a párharc első találkozóján, így pedig még véletlenül sem esélytelenül utaztak Halmos Mátéék a visszavágóra. Sajnos a remények nagyon gyorsan szertefoszlottak, ugyanis

A RUBEOLA FC A DERBI 4. PERCÉBEN SCHRANCZ BALÁZS DUPLÁJÁVAL MÁR 2–0-RA VEZETETT.

A csömöriek legjobbja aztán a 16. minutumban is betalált, ennek köszönhetően pedig a félidőben 3–0-ra mentek a nem is olyan régen még NB I-es hazaiak.

A második játékrész eleje nem hozott újabb gólt, ám aztán a 27. és a 29. percben ismét eredményesek voltak a vendéglátók, ezzel pedig véglegesen el is döntötték a lényegi kérdéseket. Kovács Adrián találata már csupán szépségtapasz volt a sárváriak számára. Ettől függetlenül a Rába-partiaknak nincs okuk a szégyenkezésre, mivel minden kétséget kizáróan

A RÁJÁTSZÁS LEGJOBB EGYÜTTESÉVEL SZEMBEN MARADTAK ALUL ÖSSZESÍTÉSBEN 9–4 ARÁNYBAN.

Rubeola FC-Sárvár FC Futsal 5–1 (3–0)
Kistarcsa, vezette: Apkó, Kiss G. (Nyekita)
Gólszerzők: Schrancz (2., 4., 16.), Mangenelli Zs. (öngól, 27.), Hadzsi (29.) illetve Kovács A. (31.)

Ezzel szemben a Haladás VSE futsalcsapata rendkívül jó helyzetben várhatja a bajnoki döntő harmadik összecsapását, ugyanis a szombathelyiek már 2–0-ra vezetnek, így pedig

EGYETLEN GYŐZELEM VÁLASZTJA EL ŐKET FENNÁLLÁSUK ELSŐ ARANYÉRMÉTŐL.

A vasi zöld-fehérek az első derbin 6–3-ra tudtak nyerni az MVFC Berettyóújfalu otthonában, így a ma 16 órakor kezdődő találkozón is reális esélyük lehet a sikerre.

A SZOMBATHELYIEK OPTIMIZMUSÁT NÖVELHETI AZ A TÉNY, HOGY A SÉRÜLTJEIK ZÖME FELÉPÜLT.

Ennek köszönhetően csupán két légiósáról, a brazil Darrieerről, valamint a szerb Milos Simicről kell lemondania Juanra Calvo vezetőedzőnek.
A mai mérkőzést az M4 Sportcsatorna élőben közvetíti.

Fotó: Benkő Sándor / Vas Népe