Nem várt vereség Kaposváron

sd • 2021. január 24., vasárnap •
Hiába hiányzott több kulcsjátékos is hazai oldalon, a Falco nem bírt vendéglátójával.

Már a találkozó első negyedében megmutatkozott, hogy nehezen akar beindulni a szombathelyiek szekere a Kaposvár otthonában, de a 4 pontos hátrány nem adott okot komoly aggodalomra. Sőt, ahogy ilyenkor lenni szokott, Okorn mester rendet tett, és a folytatásban már a Falco dominált, ahogy azt megszokhattuk, és lassacskán 10 pont körüli előnyt sikerült felépíteniük a vasiaknak.
Szünet után már nem volt ilyen rózsás a helyzet, az ezer sebből vérző házigazda visszajött a meccsbe, és 22:13-ra nyerte meg a harmadik negyedet, ami azt jelentette, hogy egálról (58:58) várhatták a felek a végjátékot. A zárónegyed első fele a Falcóé volt ugyan, de 4 perccel a mérkőzés vége előtt 67:66-ra visszavette a vezetést a Kaposvár. Majd újabb 2 perc elteltével Bruinsma középtávolijával ismét a Falco ment eggyel.

Az utolsó másodpercekben Curry büntetőivel dőlt el a mérkőzés,

így a Szombathely nem várt vereségbe szaladt bele Somogyban.

Kaposvári KK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 76–74 (23–19, 13–26, 22–13, 18–16)
Kaposvár, Kaposvár Aréna, zárt kapuk mögött, vezette: Papp P., Goda L., Nyilas I.

Kaposvári KK: M. Curry (15/6), Krnjajszki (2), Baki (5/3), Rivers (19/3), Révész (14). Csere: Miliszavljevics (11/3), Bogdán (7/3), Puska (3/3). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi (11), Dancsecs (-), Benke (13/9), Bruinsma (12), Lake (8). Csere: Doktor (-), Keller Á. (3), Perl (19), Kovács B. (-), Barac (8). Vezetőedző: Gasper Okorn. Edző: Milos Konakov.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 9–2, 7. perc: 17–14, 12. perc: 25–21, 17. perc: 30–33, 22. perc: 36–45, 27. perc: 47–52, 32. perc: 60–61, 37. perc: 67–66.
Kipontozódott: Miliszavljevics (a 38. percben). Jók: Rivers, Miliszvljevics, Révész, M. Curry, illetve Váradi, Bruinsma, Benke, Perl.

fotó: falcokc.com