Kosárlabda: nem jutott a döntőbe Körmend

Szita Róbert tudósítása • 2016. május 29., vasárnap •
Ötödik meccsen dőlt el, hogy a Körmend nem jutott be az idei kosárlabda bajnoki döntőbe. A bajnokcsapat otthonában nagyon szoros meccsen kaptak ki a piros-feketék, így a bronzért csatázhatnak majd. A Szolnok a TLI Alba Fehérvár ellen játssza majd a döntőt.

Szolnok - Körmend 76-69 (21-23, 16-14, 16-16, 23-16)

Az 1. negyed elején kiegyenlített küzdelem zajlott, 4 perc után 10-8 volt az állás. Aztán elhúzott a bajnokcsapat, 15-8, majd 17-12-re is vezettek már a szolnokiak. Trey McKinney aztán magához tért és pontjaival felzárkózott a Körmend, majd a vezetést is átvette. A legponterősebb 10 perc után 8 ponttal McKinney. Vezet a Körmend!

A 2. negyedben jobban kezdtek a hazaiak, 26-25 volt 3 perc után. Sok játékmegszakítás, kevsé pont jellemezte ezt a játékrészt, a negyed felénél 29-29 volt az állás. Aztán a körmendiek is feljavultak, 3 perccel a szünet előtt 31-34-et mutatott az eredményjelző. A vendéglátók olyannyira meglepődtek a körmendiek 32-37-es előnyénél, hogy azonnal időt kértek. Használt is, mert az utolsó másodpercben kiegynelítettek, 37-37 a szünetben.

Szünet, még semmi nem dőlt el.

A 3. negyed első kosarát is a körmendiek szerezték, jó hír, hogy a korábban megsérült Petty visszatért, és rögtön dobott egy triplát, 37-42. Sajnos nem sokáig vezetett a Rába parti csapat, mert Vojvoda zsákolásával megint a hazaiaknál volt az előny, 43-42. Aztán megint hullámzott a meccs, hol a körmendieknél, hol a hazaiaknál volt minimális előny, a dudaszónál 53-53 volt az állás.

A 4. negyed az Olaj számára indult jobban, 58-55 volt 3 perc után. Nagyon jól védekezett ezekben a percekben a bajnokcsapat, nem is csoda, hogy 4 perccel a vége előtt 65-55-öt mutatott az eredményjelző. Most már extra kell a körmendiektől. Amikor már csak 2 perc volt hátra az 5. meccsből 70-63 volt az állás. Eldőlt a meccs?! Az összecsapás hőse a szolnoki Volvoda Dávid volt, aki 24 pontig jutott. 76-69 lett a vége.

Megnyerte tehát  az 5. meccset a bajnok, így sajnos nem játszhat bajnoki döntőt a mindvégig rendkívül lelkesen küzdő Körmend.