Kosárlabda-kiütés: Körmend - Szolnok 89-53

Szita Róbert tudósítása • 2016. május 27., péntek •
Muszáj volt nyerni a körmendieknek, mert különben nem lett volna ötödik meccs. A Körmend pedig megverte, sőt kiütötte a bajnoki címvédőt. A rájátszás ötödik meccsének tétje a döntőbe jutás lesz.

Körmend - Szolnok 89-53 (22-17, 19-4, 20-17, 28-15)

A meccs előtt 2-1-re vezet a Szolnok. A bajnoki döntőbe jutásért zajló párharc 3 megnyert meccsig zajlik.

Az első negyedben kiegyenlített erők küzdelme zajlott, de így is 5 pont előnyt össze tudtak szedni a hazaiak, 22-17.

A második negyedben mindössze 4 pontot dobott a Szolnok, lehet, hogy eldőlt a meccs?! Látszik, hogynagyon akarnak a piros-feketék, lehet, hogy a vendégeket jobban megzavarta a körmendi mester hiánya?

Szünet, 41-21 az állás.

A harmadik negyedet is jól kezdte a vasi csapat, a negyed derekán 55-30 volt az állás, a bajnokcsapat továbbra is elképesztően gyengén dob kivülről, alig több, mint 20%-os a ,,dobóteljesítményük". A negyed végén kicsit felzárkózott a vendégcsapat, deígy is 23 pont a fölény.

A negyedik játékrészben is kiválóan játszott a Körmend, a negyed 4. percében már 28 pontra dagadt a különbség, aztán a végére pedig 36 pont lett a meggyőző fölény.

A döntőbe jutásért vasárnap újra megküzdenek a csapatok, aki nyer, bejut a 2015/2016-os bajnokság fináléjába.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A jegyzőkönyv:

Egis Körmend - Szolnoki Olaj KK 89-53 (22-17, 19-4, 20-17, 28-15)
Körmend, Városi Sportcsarnok, 1800 néző
V.: Földházi T., Benczur T., Györffy P. A. (Hartyáni Zs.)

Körmend: Petty 13/9, Channels 14/6, McKinney-Jones 9/3, Dickerson 19/3, Duinker 18 Cs.: Ferencz 12/6, Lakosa 2, Tóth N. 2.

Szolnok: Vojvoda 7, Kovács P. -, Vrbanc 8/6, Milosevics 8, Keller 8/3 Cs.: Borisov -, Jones 8/6, Gergory 8, Kovács P. , Zsíros 6/6, Rudner -, Peringer -.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-2.