Kiütéssel egalizáltak a sárga-feketék

• 2021. május 19., szerda •
A férfi kosárlabda-bajnokság második mérkőzését hazai környezetben 99–73-ra nyerte meg a Falco-Vulcano Energia KC a Szolnoki Olaj ellen. Ráadásul a Tisza-partiak egyik legjobbját, Cakarunt a játékvezetők kiállították, így ő nem léphet pályára a pénteki harmadik összecsapáson.

Roppant ideges hangulatban kezdődött a mérkőzés, melynek elején fej fej mellett haladtak a küzdő felek. Az 5. percben is egálra álltak, amikor a mérkőzés végeredményét is jelentős mértékben befolyásoló purparlénak lehettek tanúi az Aréna Saváriába szép számban kilátogató szurkolók. Történt, hogy egy hazai kosár után Váradi és Cakarun szólalkozott össze.

A DULAKODÁSSÁ FAJULT JELENET VÉGÉN A FALCO CSAPATKAPITÁNYA TECHNIKAIT KAPOTT, MÍG A TISZA-PARTIAK LÉGIÓSA A KIÁLLÍTÁS SORSÁRA JUTOTT.

Ezt kihasználva el is húztak a vasiak 24–18-ra, ám a negyed végén jól hajrázott az Olaj, így csupán 24–23-as hazai előnnyel ért véget a nyitóetap.

A második felvonás elején rendre 5-6 ponttal a sárga-feketék jártak előrébb, ám a negyed közepén egy 8–0-ás szakaszt repesztett a Szolnok, és ennek köszönhetően 37–35-re a vezetést is átvette. A félidő hajrájában azonban ismét fordult a kocka: Perl vezérletével visszavette az irányítást a Falco, és

KELLER DUDASZÓS TRIPLÁJÁVAL 52–40-RE MENT A SZÜNETBEN.

A negyedet egy 5–0-ás rohanással kezdték a szombathelyiek, és enyhe túlzással élve ezt követően már az történt a pályán, amit a hazaiak akartak. Így a teljesen összezuhant Olaj hátránya a harmadik 10 perc végén már közel 30 pont volt.

A 83–54-ES EREDMÉNYRŐL INDULÓ ZÁRÓNEGYEDRE EGYETLEN KÉRDÉS MARADT, MÉG PEDIG AZ, HOGY MILYEN KÜLÖNBSÉGGEL NYERNEK A HÁZIGAZDÁK.

A vége 99–73 lett, vagyis 26 pontos szombathelyi siker született a bajnoki döntő második összecsapásán. Folytatás pénteken Szolnokon, még pedig Cakarun nélkül.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Szolnoki Olaj 99–73 (24–23, 28–17, 31–14, 16–19)

Szombathely, Aréna Savaria, vezette: Földházi, Cziffra, Tőzsér

Szombathely: K. Anderson 12/6, Váradi 17/12, Benke 16/6, Bruinsma 15, Keller Á. 10/3. Csere: Perl 20/6, Barac 7, Doktor 2, Kovács B. Dancsecs, Sövegjártó. Vezetőedző: Gasper Okorn

Szolnok: Warner 13/6, Kovács P. 2, Badzin 15/9, Cakarun 2, Subotic 10/3. Csere: Pongó 7/3, Taiwo 2, Gibson 5/3, Juhos 12, Zsíros 3/3, Rudner, Pallai 2.   Vezetőedző: Gasper Potocnik

Kiállítva: Cakarun (5.)