Kick-box: négy arany- és öt bronzérem

SzR • 2015. szeptember 16., szerda •
A Perfect Change-Metex’05 Controll Sportegyesület hat versenyzővel vett részt szeptember 12-én Budapesten megrendezett Light-és kick-light contact Nyílt Felnőtt és Veterán Magyar Bajnoki Döntőn, ahonnan 4 arany és 5 bronzérmet hoztunk Szombathelyre.

Kick-box szakosztályból Bárdosi Sándor, Grünczeisz Patrik, id. Bárdosi Sándor, (Vancsik Petra betegség miatt kénytelen volt lemondani a versenyzésről), Dancsó Zoltán (versenyzőként és edzői szerepben is tevékenykedett), míg a kung-fu szakosztályból Hangay Péter és Pintér Bálint versenyzőként míg Koszogovits Mihály Dancsó Zoltán és a kung fu-s versenyzők edzőjeként utazott a fővárosba.

Grünczeisz Patrik első éves juniorként először szerepelhetett a felnőttek döntőjén, nála a tisztes helytállás volt a cél, -57kg-ban kick-light szabályrendszerben állhatott dobogóra és vehetett át bronzérmet.

Bárdosi Sándor újdonsült junior Európa-bajnoktól a -79kg-ban kick-light-ban elvárás volt a minél fényesebb szereplés a felnőttek között is. Elsőként light-contactban szólították tatamira, ahol az elődöntőben kiélezett mérkőzésen alulmaradt, így bronzérmet szerzett. Lábfejsérülése miatt kérdéses volt, hogy egyáltalán ki tud-e állni az esélyesebb kategóriájában, de szerencsére félretette a sérülésből adódó fájdalmakat és vállalta a mérkőzéseket, ahol mindkét ellenfelét magas fölénnyel, technikás küzdelemben győzte le és ezzel megszerezte 4. felnőtt magyar bajnoki címét.

Dancsó Zoltán hatszoros világbajnok light-contact -89 kg-ban rutinos versenyzőhöz méltóan, magabiztosan győzött a budapesti fiatal reménység Gács Kristóf ellen, és ezzel megszerezte light-contactban a 19. magyar bajnoki címét.

Id. Bárdosi Sándor (Bárdosi Sándor édesapja) -74 kg-ban veterán korcsoportban először lépett tatamira éles helyzetben a hétvégi magyar bajnoki döntőn, nagy győzni akarással maga mögé utasította minden ellenfelét, kick-light és light-contact szabályrendszerben is aranyérmet nyert.

A kung-fu szakosztály versenyzői közül Hangay Péter -69kg-ban lightban, míg Pintér Bálint -79 kg-ban light és kick-light szabályrendszerben is a bronzéremig jutott.
A Felnőtt Magyar Bajnoki Döntőn aranyérmet szerzett sportolók Bárdosi Sándor, Dancsó Zoltán, és id. Bárdosi Sándor, mint válogatott versenyzők jogot szereztek az indulásra az októberi kick-light K1, low-kick WAKO Világbajnokságra Belgrádban, illetve a novemberi Dublinban megrendezésre kerülő Light-contact, Point-fighting WAKO Kick-boksz Világbajnokságra.