Karnyújtásnyira a bajnoki aranyérem

• 2021. június 01., kedd •
A finálé második mérkőzését 5–2-re nyerte meg a Haladás futsalcsapata a Berettyóújfalu ellen, így a szombathelyiek már 2–0-ra vezetnek a három győzelemig tartó párharcban.

A futsalbajnokság döntőjének második összecsapásán is komoly hendikeppel indult harcba az idegenbeli sikerének hála 1–0-ra vezető Haladás, ugyanis a szombathelyiek két légiósa, Milos Simic és Soares de Melo Darrieer továbbra is sérüléssel bajlódik. Viszont az elmúlt időszakban szintén maródi

ALASZTICS MARCELL, DÁVID RICHÁRD ÉS DRÓTH ZOLTÁN VÁLLALNI TUDTA A JÁTÉKOT.

A 3. percben aztán éppen utóbbi került óriási ziccerbe, de a válogatott csapatkapitánya nem tudta bevenni a vendégek kapuját, pedig kétszer is célba vehette azt. Nem sokkal később viszont Alasztics Marcellnek kellett nagyot védenie Kártik Zsombor helyzeténél. Az 5. percben viszont már nem volt pardon: Nagy Kevin sarokrúgása után Vas Ádám bombázott kapásból a hálóba. A 11. minutumban pedig már 2–0 volt a Halinak, mivel a Sipos Gergő labdaszerzése után kiharcolt szabadrúgást Henrique Diniz váltotta gólra. Pár pillanat múlva ismét Sipos Gergő gyűjtött be egy lasztit és ezúttal Vidák Balázst hozta kihagyhatatlan helyzetbe.

EZZEL A TALÁLATTAL PEDIG MÁR 3–0-RA MENT A HALADÁS.

A folytatásban egyértelműen átvette az irányítást a Berettyó, és Alaszticsnak nem egy esetben kellett nagyot védenie. Sajnos 3,8 másodperccel a félidő vége előtt már ő is tehetetlennek bizonyult:

KÁRTIK ZSOMBOR ALAKÍTOTTA 3–1-RE AZ ÁLLÁST, ÍGY A SZÜNETBEN KÉT GÓLLAL JÁRTAK ELŐRÉBB A VASI ZÖLD-FEHÉREK.

A változatosság kedvéért a második játékrész két óriási Alasztics-bravúrral kezdődött, majd azonnal jött egy Hali-gól: Dróth Zoltán bombázott a hajdúságiak kapujába.

A háromgólos hátrányban lévő MVFC a 27. percben állt át az öt a négy elleni játékra és szinte azonnal meg is bánta: Dróth Zoltán ívelt az üresen tátongó kapuba. Az 5–1-es hazai vezetés aztán alaposan meg is cincálta a vendégek idegeit, ennek köszönhetően pedig a 32. percben

SID TELJESEN FELESLEGESEN KI IS ÁLLÍTTATTA MAGÁT, ÍGY Ő A HARMADIK MECCSEN NEM IS LÉPHET PÁLYÁRA.

A derbi végjátékában ugyan minimálisan sikerült a vendégeknek közelebb férkőzniük, ám így sem tudták elkerülni az 5–2-es vereséget, ami azt jelenti, hogy

SZOMBATON A BERETTYÓÚJFALU OTTHONÁBAN AKÁR BAJNOK IS LEHET A HALADÁS.

Haladás VSE-MVFC Berettyóújfalu 5–2 (3–1)

Szombathely, Haladás Sportkomplexum, vezette: Wittner, Kubicsek (Sipos)

Gólszerzők: Dróth 2 (22., 27.), Vas Á. (5.), Henrique Diniz (10.), Vidák (10.) illetve Kártik (20.), Kovács (öngól, 36.)